fbpx
Суспільство
Чотири фази стосунків, які ведуть до розриву: висновок психолога

Психолог 40 років спостерігав за відносинами пар і назвав 4 фази, що ведуть до розриву.

Відносини – це ціла наука. І американський психолог Джон Готтман знає це не з чуток, адже він вивчає їх протягом вже 40 років. Щоб «продіагностувати» стан пари і винести вердикт про її майбутнє, йому достатньо провести з людьми всього кілька хвилин. Сумний фінал, найімовірніше, чекає пару, якщо поведінка партнерів відповідає одному з 4 небезпечних типів, які Готтман називає «вершниками Апокаліпсису» для відносин.

Пропонуємо всім уважно вивчити рекомендації експерта, щоб уберегти свою любов від негараздів.

Презирство

Ознаки: один із закоханих висміює іншого наодинці або в суспільстві, навмисно дає образливі прізвиська і не зважає на думку. Простіше кажучи, будь-яким способом показує, що не цінує його і вважає себе набагато більш значимою людиною.

Як виправити: поставити себе на місце близької людини, яка стала предметом глузувань, і постаратися побачити ситуацію її очима. А після цього перестати дозволяти собі занадто вільне поводження і кожен раз при бажанні знову злісно пожартувати або вколоти згадати, яка вона вам дорога.

Критика

Ознаки: один з партнерів дратується через будь-які помилки, які допустив інший. Наприклад, якщо один з партнерів залишив в раковині брудну тарілку, інший вважає своїм обов’язком висловити йому, який він нечупара, перейти на лайку і згадати всі аналогічні ситуації. В результаті критиці піддається навіть не цей вчинок, а сама особистість коханого, вириваються слова на кшталт «Ти завжди все робиш неправильно!».

Як виправити: не використовувати агресивний тон у розмові і ні в якому разі не зводити одну невелику проблему до мільйонів інших. Якщо ви спокійно попросите свою половинку в наступний раз зробити по-іншому, а ще краще скажете це побіжно, не надаючи великого значення ситуації, результат буде куди краще.

Оборонна поведінка

Ознаки: хтось із пари відчуває, що зробив щось не так, і, щоб уникнути критики, намагається відразу ж захиститися, причому досить агресивно. Для такого випадку характерні фрази на кшталт: «Взагалі-то я і не повинен був!», «Це не моя вина!» і т. д. В результаті партнер в подиві починає різко висловлюватися і все зводиться до хворобливих взаємних претензій.

Як виправити: в таких випадках набагато простіше прийняти відповідальність за свою поведінку і вчасно вибачитися. Так ви не витратите купу часу на безглузді суперечки і зможете використовувати його для більш приємних речей.

Читайте також: ЩАСТЯ ОБІРВАЛОСЯ НА ПІВДОРОЗІ

Уникнення конфлікту

Ознаки: відчуваючи, що гряде буря, деякі вважають за краще вчасно закритися в панцир, а саме відповідати на претензії беземоційно і коротко, уткнутися в телевізор, вдаючи, що нічого не чує, або взагалі піти з кімнати або з дому. У кращому випадку друга половинка голосно висловить все, що думає про таку поведінку, і на цьому заспокоїться, а в гіршому – дуже образиться на таку холоднокровність і теж не стане намагатися вирішити проблему.

Як виправити: ні в якому разі не тікати і не переживати все в собі, постаратися вирішити складність мирним шляхом, адже якщо цього не зробити, вона обов’язково спливе в майбутньому і нагадає про себе в тривожнішому масштабі.

Джерело.

 

facebook