fbpx
Економіка
Чим загрожує двократне зростання мінімальної зарплати

Експерти кажуть, що це спроба вивести доходи з тіні, а постраждають від цього власники нерухомості і приватні підприємці.

Вже не в перший раз на наступний день після заяви президента, Кабмін представляє українцям якусь нову ініціативу. Так сталося і на цьому тижні. Спочатку Петро Порошенко закликав бізнес піднімати зарплати, як мінімум на 30%, а вже на наступний день прем’єр обіцяє в два рази підвищити мінімальні зарплати.

“Ми знайшли спільне рішення уряду, коаліції і президента, яке дає можливість нам зробити перші кроки по наведенню порядку і оцінці праці українських громадян, – заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. – І ми пропонуємо, щоб у 2017 році мінімальна оплата праці громадян дорівнювала 3200 гривень.

Ми з вами забезпечимо дворазове підвищення мінімальної зарплати. Це означає, що з 1 січня 2017 роки жоден громадянин України не буде отримувати менше, ніж 3200 гривень. Це стосується не тільки недержавного сектора, але і державного. Ніхто, хто працює в бюджетній сфері, не отримуватиме менше 3200 гривень.

Читайте також: «Порошенко повинен поступитись кріслом Януковичу», – Савченко!

Здавалося б, зараз мінімальна зарплата встановлена на рівні 1450 гривень, з 1 грудня вона збільшиться до 1600 гривень, а з 1 січня її підвищать до 3200 грн , то це крок назустріч людям. Однак, в цьому механізмі підвищення “мінімалки” експерти бачать декілька підводних каменів.

Думаю, що уряд має намір “відв’язати” прожитковий мінімум від мінімальної зарплати, – каже економіст Андрій Блінов. – Мета – показати ефект зростання офіційних зарплат і назвати це легалізацією. Не секрет, що роботодавці часто платять працівникам офіційно тільки мінімальну зарплату, а решту доплачують в конверті. З мінімальної зарплати і сплачуються всі офіційні відрахування.

Після її підвищення в два рази, виростуть і надходження в бюджет. Уряду потрібно компенсувати зниження ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 37,5% до 22%, яке відбулося на початку 2016 року. Потрібно розуміти, що реальні доходи населення, в тому числі і пенсії в два рази не виростуть.

Є в цьому рішенні і інші неприємності для простої людини. Постраждають приватні підприємці і малий бізнес.

Деякі норми в українському законодавстві прив’язані до мінімальної зарплати, – каже юрист Михайло Юмашев.  Наприклад, розмір щорічного податку на нерухомість. За кожен зайвий квадратний метр платять певний відсоток мінімальної зарплати. Тобто, при її зростанні, виростуть і витрати людей на обслуговування цього податку. Так само до мінімальної зарплати прив’язані ставки єдиного податку для підприємців першої, другої груп. Відповідно і їх платежі виростуть.

За словами юриста, частина соціальних внесків і виплат прив’язані до прожиткового мінімуму, який сьогодні дорівнює мінімальній зарплаті. Що буде з цим показником при зростанні мінімальної зарплати, поки невідомо.

Яким буде курс долара після підвищення мінімальної зарплати вдвічі

З огляду на, що зростання ВВП в поточному році прогнозується на рівні 1.0 – 1.5%, то можна припустити, що збільшення мінімальної заробітної плати планується за рахунок збільшення гривневої маси, або просто включення друкарського верстата, – аналітик Альпарі Антон Козюра.

Така версія цілком укладається в канву висловлювань Гонтаревої, яка нещодавно озвучила прогноз курсу на рівні 27.2 гривні за долар. Якщо брати до уваги що в минулому році прогноз становив 24.7 гривень за долар, то можна зробити прогноз курсу на початку наступного року на рівні, близькому до позначки 30.00 гривень за долар США.

Читайте також:В прямому ефірі Шустер втратив дар мови, через коментар дівчини(відео)

Джерело.

Related Post