fbpx

Зовсім скоро в Україні з’явиться нова “ДАІ” – набір копів вже оголошений. Назвуть підрозділ дорожньою поліцією. А на траси силовики вийдуть вже восени.

“НІЧОГО СПІЛЬНОГО”. Патрульні копи наполягають, що з ДАІ у них мало спільного. Вони не будуть вартувати на узбіччі з жезлом, а стануть пересуватися на автомобілях, які обладнують технікою для вимірювання швидкості. “Поліцейському не потрібно буде стояти в кущах і ловити порушників звідти”, – підкреслюють в МВС.

Відпрацюють схему для початку в двох областях. “Для Києва плануємо набрати 170 поліцейських, для Одеси – 200 чоловік. Запуск першої хвилі запланований орієнтовно на вересень-жовтень”, – розповів “Сегодня” перший заступник глави департаменту патрульної поліції Євген Білошицький. Він додає, що після дорожня поліція з’явиться в усій країні. Всього в нову структуру планують набрати близько 3 тис. Чоловік.

Перші з дорожніх поліцейських почнуть патрулювати траси державного значення, де більш високий допустимий швидкісний режим (максимум до 110 км / год), ніж в населених пунктах (до 80 км / ч). Через це саме на трасах державного значення відбувається чимало ДТП з тяжкими наслідками. Крім того, останнім часом далекобійники скаржаться на факти пограбування фур прямо на ходу.

Поліцейські заступлять на службу на стаціонарних постах – їх в Україні понад 70. Усі вони дісталися поліції в спадок від даішників. Втім, в поліції уточнюють, що напередодні появи дорожньої поліції доручили патрульним працювати на трасі Київ – Чоп, і результати порадували – тут помітно знизилася аварійність.

ЯК НАБИРАЄ. Почати свою роботу дорожня поліція планує не раніше вересня. МВС вже відкрило гарячу лінію, оператори якої консультують бажаючих стати дорожніми поліцейськими. “Подача заяв буде йти до 18 квітня, до 30 червня будуть проходити всі етапи консурса для кандидатів. Потім почнеться навчання, яке триватиме близько 15 тижнів”, – розповіла нам оператор. Вимоги такі: вік від 21 до 35 років, повна середня або вища освіта. При цьому в МВС уточнюють, що спеціалізовану освіту мати не обов’язково. Після проходження конкурсу обрані кандидати вирушать на патрулювання трас, але не самі, а спочатку з досвідченими наставниками. Форма буде, як і у патрульних, і така ж зарплата – 8100 грн.

Читайте також: ЯК ПРОСУВАЄТЬСЯ РЕФОРМА ОСВІТИ В УКРАЇНІ

ВОДІЇ. Після ліквідації ДАІ деякі шофери забили на сполох, що на трасах, за їхніми спостереженнями, стало більше аварій через перевищення швидкості. Втім, такої думки дотримуються не всі. Наприклад, столичний водій Олексій Семенюк нам розповів, що саме старі даішники нахабнішали настільки, що в 2014-му з нього намагалися вибити хабар в декількох метрах від будівлі МВС. “При нових копів такого не було”, – сказав нам Олексій.

Джерело.

facebook