fbpx
Breaking News
Немає нічого смачнішого, бюджетнішого і швидшого у приготуванні за “Шалений пиріг”! Я його через день печу, бо це улюблений смаколик дітей і чоловіка. Та, чесно кажучи, я й сама його з філіжаночкою кави просто обожнюю! Записуйте скоріш рецептик!
Коли запитую у дітей, що приготувати на вечерю і чую: “то не хочу, то не буду” – одразу ж берусь до приготування “Нямчиків”. Рецептом поділилась подруга зі Львова. Це настільки смачно і незвично, що сподобається найвибагливішим “нехочулькам”
В якийсь момент я зрозуміла, що більше так тривати не може, і стала потихеньку відтягувати його від тієї сім’ї. Звичайно, я не забороняла чоловікові спілкуватися з сином, але зробила так, щоб зустрічі були на нейтральній території. Так він не відчував себе винним перед дитиною
Син уже в армії відслужив. А чоловік все рідше став з’являтися дома. Одна поїздка за одною. Мене це вже почало дратувати: “Хіба можна витримати таке навантаження? Куди начальство дивиться? Так і до біди недалеко – працюєш адже на знос!”. Якби ж я тоді знала, що за моєю спиною мій чоловік вже давно веде подвійне життя
Простими млинцями на масляну вже нікого не здивуєш. Ось я і вирішила проекспериментувати. І ви знаєте, діти сказали, що це дуже схоже на знаменитий десерт «Тірамісу», який вони обожнюють. Але ні – це ще смачніше!
Суспільство
Діти успадковують розум від матері – вчені

Вчені стверджують, що розумові здібності дитини залежать від генів матері. А все тому, що жінки мають 2 Х-хромосоми, які відповідають за інтелект, а чоловіки — лише одну.

Згідно із недавнім дослідженням, проведеним працівниками Університету Глазго, те, наскільки розумною буде дитина, визначає генетичний спадок матері. І пояснення цьому просте — жінки мають дві Х-хромосоми, які відповідають за інтелект, а чоловіки — одну.

Окрім цього, вчені стверджують, що гени, успадковані від батька, можуть бути автоматично деактивовані.

Лабораторні дослідження, проведені на пацюках, показали, що у піддослідних з надлишковою дозою материнських генів виростає велика голова та мозок, а тіло розвинуте мало. І навпаки — пацюкам з додатковими батьківськими генами притаманне велике тіло, однак мозок залишається малим.

Дослідники ідентифікували клітини, які мали лише материнські чи батьківські гени в 6 різних зонах мозку пацюків та контролювали різні когнітивні функції — від звичок харчування до пам’яті.

Наприклад, клітини з батьківськими генами накопичуються в лімбічній системі мозку, яка відповідає за такі базові навики, як агресія, харчування та розмножування.

Варто також зауважити, що вчені не виявили ні однієї “батьківської” клітини в корі головного мозку, яка відповідає за когнітивні функції, такі як мислення, пам’ять, планування.

Те, що результати досліджень правильні і для людей, підтвердив інший експеримент, в якому взяли участь майже 13 тисяч людей в віці від 14 до 22 років. Щороку, починаючи з 1994 року, вчені тестували їхні розумові здібності.

Якщо не брати до уваги певні чинники, такі як освіта, раса та соціально-економічний статус, дослідники підтвердили висновок про те, що IQ матері — найкращий визначник інтелекту.

Однак, з іншого боку, науковці стверджують, що генетика — не єдиний чинник, який визначає інтелект: 40-60% інтелекту передається “в спадок”, решта залежить від оточення та умов, в яких росте дитина. І в цьому випадку матері теж відіграють дуже важливу роль.

Ще одне дослідження, проведене вченими із Вашингтонського університету, показало, що між матір’ю і дитиною існує міцний зв’язок, який впливає на розвиток деяких зон мозку.

Завдяки ньому дитина почувається в безпеці, а це дозволяє їй впевненіше досліджувати світ. А ще — уважні матері, як правило, допомагають дітям вирішувати проблеми та реалізовувати потенціал.

Однак вчені радять чоловікам не впадати у відчай. Адже є ряд інших генів, які діти успадковують саме від них, що є теж дуже важливим у розвитку потенціалу.

Читайте також: ПАРАСЮК ПОПРОСИВ ВИБАЧЕННЯ В УКРАЇНЦІВ

Джерело.

Related Post

facebook