fbpx
Культура
Для чого чоловікам довгий ніготь на мізинці

Доводилося вам бачити такий “аксесуар” на руці чоловіка? Виявляється у нього є своя цікава історія походження.

Першими ніготь на мізинці почала відрощувати аристократія ще в XVII столітті. Робилося це з чисто утилітарною необхідністю – для швидкого розпечатування листів коли під рукою не було спеціального ножа. А шпагою, як самі розумієте, було незручно. Ось і стали відрощувати нігті на непотрібному пальці – мізинці лівої руки. Шпагу тримали в правій, писали теж правою, а ліва була ніби без діла. Ця традиція, відрощування нігтя на мізинці для настільки утилітарного застосування проіснувала до початку 20 століття, коли листи стали запечатувати не сургучем, а простим клеєм.

У Франції XVII-XVIII століть серед знаті було прийнято відрощувати нігті на мізинцях з іншої причини. Якщо вірити історичним відомостям, то згідно з французьким етикетом сімнадцятого століття, чоловікові рекомендувалося мати довгий ніготь на мізинці. Такий ніготь допомагав його власнику зайти у двері в приміщенні. Стукати в двері тоді вважалося поганим тоном, а пошкребти про ній нігтем було цілком прийнятно.

У XX столітті таким чином відзначали свою приналежність до кримінального світу. У наших колоніях це була ознака авторитетності, бо значущі фігури кримінального світу, перебуваючи у в’язниці, не працювали і вели досить вільний спосіб життя, що дозволяло їм доглядати за своїми нігтями та відрощувати їх.

У 1970-х роках американські наркомани, яких тоді було не злічити, з нігтя нюxали пoрошок, в основному, кoкаїн. Таким способом вони також відміряли дозу чарівного пoрошку, насипавши його на мізинець. Це було дуже зручно і конспіративно, що в результаті призвело до виникнення міри ваги кокаїну, яка називалася Nail («ніготь» в перекладі з англійської).

Також, довгий ніготь на мізинці (зазвичай лівої руки, але якщо чоловік лівша то правої) необхідний «каталам» – картковим шулерам. При виконанні обманного знімання («вольта»), ніготь використовується для закладки при поділі карт. Всі інші побачивши це (довгий ніготь) в дитинстві в дворових компаніях, також відрощували цей самий ніготь в наслідування старшим товаришам. У багатьох звичка залишилася до цих пір.

На сьогоднішній день, людей, які відрощують ніготь на мізинці можна вважати тими, хто слідують переконанням, що людина повинна бути оригінальною.

Ну і звичайно ж, деякі чоловіки щиро вважають, що це виглядає дуже стильно. Доглянуті руки, акуратно підстрижені нігті на дев’яти пальцях, і серед них один, який виділяється. Це стосується мізинця, однак також відрощують нігті і на інших пальцях. Часто для зручності гри на гітарі, а Остап Бендер вправно розкривав замки нігтем. А китайці взагалі воліють часто не стригти нігті.

Читайте також: ЧОМУ ЧОЛОВІКАМ НЕ ВАРТО НЕРВУВАТИ: РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДНИКІВ

Джерело.

facebook