fbpx
Суспільство
Для чого шостого квітня треба розкласти вогонь, спалити ліжко, але спати краще у холоді

У церкві 6 квітня вшановується пам’ять святих Якова і Захара. Для подорожніх вечорами запалювали багаття, що вказували їм дорогу до храму і відганяли нечисту силу. У цей день селяни очищали хати і двори від нечисті, палили багаття за дворами, обходили хати. Вважалося, що біси не виносять навіть згадки імені святих цього дня і біжать від того місця, де вшанують їхню пам’ять.

Крім того, день 6 квітня був присвячений підготовці до Благовіщення. Слов’яни намагалися переробити всю нагальну і важливу роботу. Обов’язковою була вечеря. Існувала прикмета: якщо незаміжня дівчина в цей день відправитися в храм, то в цьому році вона обов’язково вийде заміж.

У церкву 6 квітня також відправлялися для того, щоб освятити насіння для посадки – вважалося, що в цьому випадку воно дасть чудовий урожай. Для того щоб була видна дорога до церкви, запалювали вогнища. Люди молилися у церквах, відвідували в’язниці, щоб роздати гостинці ув’язненим.

Селяни 6 квітня обов’язково обкурювали зимову одежу і домашній скарб ялівцем, що, згідно з стародавніми віруваннями, дозволяло людям захиститися від пристріту. Також спалювали старі солом’яні ліжка, щоб вигнати злих духів. Стрибали через вогонь, а печі не топили і спати лягали в охолоджених приміщеннях – у сінях. У хаті могли залишатися діти і старі.

Народні прикмети на 6 квітня

Якщо вночі не надто холодно, то весна буде ранньою

Роса вранці – для коней багато корму (мався на увазі багатий урожай проса)

Сніг пішов 6 квітня – буде хороший урожай гречки

Вдарив мороз – буде багатий урожай проса

Сніг розтанув до Благовіщення – значить, в цьому році снігопадів більше не буде

У ніч на Благовіщення треба вивісити мокрий рушник. Якщо воно висохне до ранку – чекай багатого врожаю. Якщо залишиться мокрим – прикмета до того, що влітку буде неврожай

Потепліло на вулиці – чекай морозів. Проте вони довго не протримаються, і дуже скоро настане літо.

Читайте також: 10 РЕЧЕЙ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ВАГІТНИМ

Джерело.

facebook