fbpx
Економіка
Для кого в Україні пенсійний вік збільшили до 65 років і скільки буде коштувати пенсія

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман презентував проект пенсійної реформи, яка, якщо її підтримають у парламенті, вступить в силу вже з жовтня цього року. Пенсія за віком, як і раніше, буде виплачуватися українцям з 60 років. Однак, для цього необхідно мати не менше 25 років стажу в 2017-му році, і 35 років для тих, хто вийде на пенсію в 2028 році (щорічно необхідний стаж буде збільшуватися на один рік).

Якщо українець, який в 2019-му досяг 60-річчя, при цьому офіційно працював всього 15 років, пенсію він отримає тільки в 65 років. Якщо ж страховий стаж менше 15 років, в 65 років такий українець отримає соціальну допомогу замість пенсії (розмір допомоги залежить від сукупного доходу сім’ї).

Робочий стаж продаватимуть. Якщо виявиться, що необхідного для пенсії стажу не вистачає, можна буде або допрацювати до 63 років, або купити стаж. Один рік стажу коштуватиме 16 896 гривень. Можна купити до п’яти років стажу, п’ять років обійдуться в 84 480 гривень. Якщо немає ні грошей, ні стажу, замість пенсії можна претендувати лише на соціальну допомогу, яка буде значно нижче мінімальної пенсії.

До слова, крім цього, працюючим пенсіонерам будуть виплачувати повну пенсію. Справа в тому, що згідно з 47 статті закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на даний момент працюючі українці мають право тільки на 85% від заробленої пенсії. Решта – залишається державі.

Якщо після стягнення 15% у працюючого українця залишається пенсія не менше 1968 гривень (150% від прожиткового мінімуму для непрацездатних), виплачувати будуть повну пенсію. При цьому експерти відзначають, утримування 15% від пенсії це не оподаткування, а неповна виплата.

Читайте також: СИНОПТИКИ ОБІЦЯЮТЬ УКРАЇНЦЯМ НІЧНІ ЗАМОРОЗКИ

Нагадаємо, частина українців після перегляду пенсій буде отримувати виплати вдвічі більше. Приблизно 1,3 мільйона отримають надбавку до 200 гривень. Для 1,2 мільйона чоловік підвищення складе від 200 до 500 гривень. Два мільйони отримають підвищення від 500 до 1000 гривень і ще більше 1,1 мільйона українців на заслуженому відпочинку отримають доплату більше 1000 гривень.

Джерело.

facebook