fbpx
Економіка
Долар в Україні може підскочити до 31 гривні – експерт

Девальвація гривні по відношенню долара до кінця року може становити 10-15%. Таку думку висловив фінансовий аналітик Єгор Перелигін.

“По відношенню до середнього курсу на міжбанку вона становитиме 10-15% до кінця року (до рівня 30-31 грн/дол. – Ред.)”, – сказав експерт.

Перелигін зазначає, що на сьогодні українці не мають альтернативи для збереження купівельної спроможності, крім покупки валюти.

“Уже понад 25 років нашої незалежності у населення немає інструменту хеджування. Щоб це вирубати під корінь, потрібно почати з фундаментальних реформ: створити і розвивати фондовий ринок, нормальний валютний ринок, суворіше регулювати банки, розвивати правову державу і фінансову грамотність. Якщо ви робите чистку банківської сфери, то робіть її швидко”, – вважає експерт.

Як повідомлялося, гривня почала новий виток падіння в грудні. Після нового року українська валюта кілька зміцнилася, однак на цьому тижні девальвація прискорилася.

Нацбанк пояснив падіння гривні на міжбанківському валютному ринку зниженням пропозиції валюти в результаті традиційного для перших місяців року сезонного спаду ділової активності.

Історичний мінімум курсу української гривні по відношенню до долара США, зафіксований в лютому 2015 року, становить 30,01 грн/дол.

Читайте також: ПЛАТИТИ ПО-НОВОМУ: КОЛИ І ЯК ЗМІНЯТЬСЯ ПЛАТІЖКИ ЗА КОМУНАЛКУ

Джерело.

facebook