fbpx
Суспільство
Доньок не варто хвалити за красиву зовнішність

Фраза “Ти така красива” зможе зруйнувати майбутнє юної леді. Батьки постійно кажуть своїм донькам, що вони найгарніші у світі, але це негативно впливає на формування їхньої особистості.

Про такий дослідницький висновок пише The Guardian. Похвала зовнішності формує у людини зацикленість на її вигляді. Дослідження демонструють, що 70% дівчат-тинейджерів переживають через зайву вагу, при чому у більшості випадків її немає. Крім того, людина починає оцінювати усіх навколо виключно за зовнішністю, а це створить проблеми з комунікацією майбутньої жінки.

Часті компліменти не допоможуть людині навчитись справлятись із труднощами. Дівчина вважає, що бути красивою достатньо для досягнення успіху. В той самий час, майже усіх хлопчиків змушують розвиватися з раннього віку, і саме це спричиняє гендерну нерівність ще у родині.

Втім, дослідники закликають батьків не впадати у крайнощі, щоб взагалі перестати робити компліменти донькам, адже це дасть ще гірший ефект. Замість того, щоб десять разів на день похвалити дівчинку за вроду, краще звертати увагу на розумовій здібності та моральних якостях.

 

Джерело