fbpx
Суспільство
Дорога столиця: де найвищі та найнижчі ціни на оренду житла в Києві

Цього року студентам та їх батькам, а також усім охочим орендувати житло в Києві , доведеться витратити більше, ніж минулого року: за півроку ціни на оренду однокімнатних квартир у столиці в середньому зросли на 11,3%, і найближчим часом на їх зниження сподіватися не варто. Такі дані найбільшого сервісу оголошень OLX.

Дорожчають не лише однокімнатні, але і двох-, а також трикімнатні квартири. З лютого по липень 2016 року вартість оренди двокімнатних квартир у Києві виросла на 14,3%, а трикімнатних – на 9,8%. Найпопулярнішим варіантом залишаються “одинички”.

Де найбільше знімають квартир?

Найзатребуваніший район Києва серед квартиронаймачів – Дарницький. Саме тут укладають найбільше угод. Середня вартість оренди однокімнатної квартири в цьому районі в лютому становила 6 055 грн, а в липні виросла до 6 412 грн. Двокімнатна квартира за півроку подорожчала з 8 187 до 8 597 грн, а за “трійку” доведеться викласти 10 649 грн на місяць, хоча ще в лютому її можна було винайняти за 9 617 грн.

Також до трійки районів, де найчастіше за останні півроку знімали квартири, входять Шевченківський та Дніпровський.

Де орендувати бюджетно, а де дорого?

Примітно, що популярні райони аж ніяк не є найдешевшими. Мінімальна вартість оренди – у Деснянському районі, який у рейтингу посідає лише сьоме місце: однокімнатну квартиру в липні тут можна було зняти в середньому за 4 823 грн (для порівняння: у лютому – за 4 290 грн), а двокімнатну – за 5 778 грн (у лютому – на 13,3% дешевше).

Приблизно в одну ціну обійдеться оренда однокімнатних квартир у Подільському й Святошинському районах: з лютого по липень вони подорожчали з 4 724 до 5 354 грн і з 4 696 до 5 360 грн відповідно.

Ну а найдорожчим районом традиційно залишається Печерськ: у липні за однокімнатну квартиру тут просили в середньому 9 771 грн, хоча ще в лютому ця цифра не перевищувала 8 386 грн.

Найстрімкіше подорожчала оренда двокімнатних квартир у Солом’янському районі. Якщо в лютому “двушку” тут можна було зняти за 6 747 грн, то в липні середня вартість виросла на 43% – до 9 678 грн. Найдоступніші для оренди двокімнатні квартири, крім вже згадуваного Деснянського району, можна знайти в Подільському (6 677 грн на місяць), Святошинському (7 392 грн) та Дніпровському (7 839 грн) районах.

Найдешевшим варіантом із запропонованих квартир була однокімнатна на Мінському масиві за 2 500 грн, а найдорожчим — квартира в елітному будинку на вул. Барбюса неподалік від станції метро “Палац Україна” за 2000 доларів (50 000 грн).

Що з трикімнатними?

Трикімнатні квартири в липні найвигідніше було знімати в Деснянському (5 939 грн на місяць), Подільському (6 908 грн на місяць) і Солом’янському (8 619 грн на місяць) районах, а найдорожче оренда “трійок” обходилась у Шевченківському (14 750 грн), Печерському (13 942 грн) і Голосіївському (13 000 грн) районах.

Чому зросли орендні ставки?

Коливання курсу валют, які спостерігалися в першому півріччі 2016 року, стали причиною невеликого зростання орендних ставок не тільки в гривнях, а й у доларах.

Експерти пояснюють основні причини здорожчання оренди житла у столиці: по-перше, у 2016 році економіка країни почала демонструвати перші ознаки зростання – темпи промислового виробництва і ВВП після двох років затяжного піке показали позитивну динаміку. Національний банк у липневому “інфляційному звіті” повідомив: у другому кварталі 2016 року зростання ВВП прискорилося до 1,3% в річному вимірі порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

По-друге, за даними Держстату, в Україні зросли середні зарплати. За рік розмір окладів збільшився майже на чверть, і у травні середня зарплата в Києві становила 8080 грн. Цим відразу ж скористалися власники квартир, піднявши ціни на оренду. З огляду на наплив студентів, у найближчі два місяці житло в оренду, швидше за все, подорожчає ще більше. Також багато залежить від купівельної спроможності населення, інфляції в країні та курсу долара до гривні.

Читайте також:У КИЇВСЬКОМУ МЕТРО З’ЯВИЛАСЯ КІМНАТА ДЛЯ ЗУСТРІЧЕЙ

Джерело.