fbpx
Економіка
Експерт пояснив, чому Кабмін хоче штучно знецінити гривню

На думку Андрія Новака, ситуація з курсом гривні, як мінімум, повинна бути стабільна до кінця року.

Хоча є дуже тривожний сигнал, пише 24 канал.

“В бюджетній резолюції на 2017 рік уряд заклав подальшу девальвацію гривні. Причому дуже серйозну.

Сьогодні курс гривні до долара складає 24 до 1. Тоді як уряд заклав курс 27,2 до 1.

Це означає, що уряд і НБУ хочуть штучно девальвувати гривню, оскільки об’єктивних причин для падіння немає”, – наголосив він.

Такою штучною девальвацією гривні, вважає Новак, Кабмін хоче одночасно виконати два завдання. Перше – задовольнити апетити фінансово-промислових груп, в яких продукція, в основному, експортна. Друге – через інфляційний ефект наповнювати державний і місцевий бюджети.

Останні два роки уряд звітував про виконання і перевиконання бюджету, який досягався завдяки інфляційного ефекту. В 2015 році офіційна інфляція склала 50%, отже “перевиконання” бюджету на 40% — це інфляційний ефект, – зазначив він.

Очевидно, зазначає експерт новий уряд хоче йти найлегшою дорогою і за рахунок інфляції виконувати бюджет.”Те, що це негативно впливає, на платоспроможність населення, не є предметом турботи Кабміну”, – наголошує Новак.

Високий курс гривні щодо долара експерт називає багаторічною неправильною курсовою політикою, яка була спрямована на те, щоб час від часу девальвували гривню заради інтересів експортерів.

В підсумку, хто з наших експортерів конкурентоспроможний на зовнішньому ринку? Жоден. Ця політика приносила доходи власникам фінансово-промислових груп, – підкреслив Новак.

Читайте також:ОНИЩЕНКО З’ЯВИВСЯ І РОЗКРИВ СВОЄ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

Джерело.

facebook