fbpx
Авто
Експерти розповіли, що відбувається з цінами на солярку і бензин

Дизпаливо дешевшає, на відміну від бензину – вперше за півроку ціни на заправках трохи знизилися. Правда, цінник схуд не на всі марки палива і не у всіх мережах АЗС.

Заправка відчутно б’є по кишені – до цього вже звикли українські автомобілісти. Останнім часом ціни на паливо незмінно йшли вгору, і тільки зараз з’явилися передумови для невеликого їх зниження.

Власникам дизельних автомобілів пощастило більше – ціни на солярку падають. Причина в тому, що вартість нафти знизилася, до того ж гривня зміцнилася, та й аграрії навесні скупили старі запаси дизпалива за високою ціною.

Читайте також: ГРОШЕЙ НА СУБСИДІЇ НЕ ВИСТАЧИЛО: ЧИ МОЖУТЬ ПОСТРАЖДАТИ УКРАЇНЦІ І ЯК ВРЯТУВАТИ СИТУАЦІЮ

Правда, великі мережі АЗС в бензиновому питанні легко не здаються і ціни на 95-ий вперто не знижують. По-перше, на складах залишилися запаси, закуплені дорого, по-друге, попит не падає. Єдиний шанс заощадити – стежити за знижками.

Вже до осені ціни на всі паливо знову виростуть, прогнозують експерти. Збирання врожаю і можливе підвищення ставок акцизів і зборів – ключові фактори.

Єдине, що може стримати зростання – ціни на світових ринках. Якщо нафта буде дешевше 50 доларів за барель, тоді і вартість палива на заправках залишиться колишньою.

Джерело.