fbpx
Україна
Електронна гривня може з’явитися в Україні: перші подробиці

Національний банк України розглядає можливість випуску електронної гривні на базі інноваційних технологій. Пілотний проект передбачає запуск інноваційного платіжного інструменту.

Електронну гривню можуть запровадити у рамках заходів проекту Cashless еconomy, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” у прес-службі НБУ.

Експерти аналізують можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищеної, ефективної і гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни і вирішити проблемні питання у сфері безготівкового обороту коштів в Україні.

Читайте також: ГРОШЕЙ НА СУБСИДІЇ НЕ ВИСТАЧИЛО: ЧИ МОЖУТЬ ПОСТРАЖДАТИ УКРАЇНЦІ І ЯК ВРЯТУВАТИ СИТУАЦІЮ

“Зараз НБУ працює над можливістю створення такого програмно технологічного рішення. Його реалізація дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальним транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого”, – зазначили у відомстві.

На першому етапі вивчається можливість пілотного впровадження прототипу платформи та інноваційного платіжного інструменту.

Пілотний проект планують провести на волонтерських засадах із залученням ініціативних учасників платіжного ринку України. А після реалізації пілотного проекту та оцінки його результатів Нацбанк прийматиме рішення щодо подальших дій щодо впровадження електронної гривні.

Джерело.