fbpx
Здоров'я
Факти про небезпеку зубної пасти

В середньому за своє життя людина з’їдає не менше 2,5 кг зубної пасти! Жіночий сайт Foka просто зобов’язаний вивчити детально, з чого складається зубна паста, користь і шкода якої сьогодні до кінця так і не вивчені.

«Секретний» складу зубних паст

До складу найдавніших зубних паст, рецепти яких знайдені при розкопках, входили досить сумнівні речовини: попіл нутрощів корови, товчена шкаралупа яєць, товчена пемза і сечовина (так, аміак, напевно, добре відбілює зуби).

Шкода зубної пасти, якою користувалися єгиптяни (саме в Стародавньому Єгипті знайдено рецепт зубної пасти), навряд чи можна довести, або спростувати.

Але от про те, що в складі більшості популярних зубних паст, якими користуємося ми з вами сьогодні, використовуються хімічні продукти, зовсім небезпечні для нашого здоров’я, ми сьогодні детально розповімо своїм читачам.

Щоб відповісти на питання, яка зубна паста найбезпечніша, потрібно вивчити її склад. Більшість зубних паст містять такі основні хімічні елементи: фтор, триклозан, лаурил сульфат натрію – про них піде мова в статті.

Пінлива речовина: воно ж лаурил сульфат натрію, воно ж – SLS, воно ж – ПАР

Найбільш небезпечним речовиною, що входить до складу 90% зубних паст, вважається не фтор, про який говорять останнім часом, а речовина, що піниться – лаурил сульфат натрію. Найчастіше він позначається трьома латинськими літерами SLS або кирилицею — ПАР. Саме ця речовина, потрапляючи в ротову порожнину, піниться і знищує наліт з зубної емалі.

Цей засіб отримують шляхом хімічного синтезу кокосової олії. Її додають в миючі засоби для автомобілів.

Стоматологи не приховують, що пасти із вмістом лаурил сульфату натрію небезпечні для здоров’я.

Шкода фтору в зубній пасті

Ви, напевно, вже чули про шкоду фтору в зубній пасті? Чи правда це?

Почнемо з того, що добова потреба організму у фторі дорівнює 2 – 3 мг.

Коли в 40-х роках американські вчені відкрили, що фтор здатний загоювати дірки в зубах – буквально «латати їх» – його стали додавати в усі зубні пасти. Незабаром радість з приводу цього відкриття стихла. До фтору в зубній пасті стали ставитися з побоюванням і обережністю.

Ще б пак! Виявляється, цей хімічний елемент («фторос» перекладається як «руйнуючий») відноситься до токсичних речовин і його надлишок призводить до руйнування зубів.

При надлишку цього токсичного елементу в організмі порушується фосфорно-кальцієвий обмін. Це доведено багатьма дослідженнями. Потрапляючи безпосередньо на зуб, зайвий фтор руйнує емаль. Спочатку з’являються білі плями, потім вони стають жовтими і після руйнується зубна емаль.

Сьогодні ведуться серйозні дослідження, результати яких підтверджують не користь, а шкоду фтору в зубній пасті.

Надлишок фтору в організмі викликає не тільки проблеми з зубами, але і тягне за собою хвороби головного мозку. Також слід враховувати, що фтор накопичується не тільки в зубах, але і в кістках. Він може змінити структуру кісткової тканини, викликаючи навіть ракові пухлини кістки.

Головний висновок: безпечну кількість фтору, необхідне нашим зубам, потрапляє в організм з водою і продуктами харчування. Тому краще вибирати зубну пасту без фтору. Особливо жителям тих районів, де вода і так має в своєму складі сполуки фтору.

Безпечна зубна паста без фтору обов’язково повинна містити кальцій, який пов’язує надлишок іонів фтору і ремінералізує зуби.

Антибіотики в зубній пасті?

Не менш небезпечним, ніж фтор, може бути антибіотик триклозан, що входить до складу найпопулярніших зубних паст. Цей антибіотик додають, щоб він вбивав шкідливі мікроби і бактерії в ротовій порожнині.

Однак, триклозан знищує не тільки патогенні організми, але і корисні бактерії і мікроби в роті.

При цьому шкідливі бактерії з’являються знову, а корисні, ті, які ведуть боротьбу з шкідливими мікроорганізмами, можуть зникнути зовсім.

Як вибрати безпечну зубну пасту?

Все, що ми вам розповіли, зовсім не означає, що треба викинути всі зубні пасти і відмовитися від чищення зубів. Просто уважніше вибирайте товар і звертайте увагу на склад.

Слідкуйте, щоб не було таких речовин:

– Лаурилсульфат натрію (SLS або ПАР)
– Триклозан – триклозан
– Фтор.

У складі зубної пасти фтору має бути дуже мало, або взагалі не бути. Ви завжди зможете розібратися, чи містить його зубна паста, уважно вивчивши склад. У назві завжди буде ховатися частинка «фтор». Наприклад, монофторфосфат, фторид натрію (олова, алюмінію), амінофторид і пр.

Також слід пам’ятати, що діти мимоволі заковтують зубну пасту, тому безпечна зубна паста для дітей не повинна містити фтор, але при цьому в її складі має бути обов’язково кальцій.

– ПЕГ – поліетиленгліколь
– Оксибензол

Наостанок хочеться відзначити, що шкода кольорової зубної пасти вища, ніж від пасти білого кольору.

Доглядайте за своїми зубами і посміхайтеся в усі 32!

Читайте також:Як правильно пити: майстер-клас від експерта

Джерело.

facebook