fbpx
Економіка
Гонтарева пояснила, як зростання “мінімалки” вплине на ціни в Україні

Як розповіла голова Нацбанку, необхідно разом з підвищенням мінімальної зарплати зробити ще деякі кроки.

Багато економычних показників повинні бути “відв’язані” від мінімальної зарплати при її підвищенні, оскільки це дозволить уникнути прискорення зростання інфляції в Україні. Про це заявила Валерія Гонтарева, передає прес-служба Нацбанку України.

“Головне, щоб були прийняті не тільки нові мінімальні зарплати. Зараз показник мінімальної зарплати йде з пакетом, по якому багато інших показників повинні бути відв’язані від мінімальної зарплати”, – сказала Гонтаревав ефірі програми “Фінансовий тиждень”.

За словами глави центробанку, якщо провести відповідні зміни, то збільшення мінімальної зарплати “не приведе до якихось сильних інфляційних процесів в країні”. Таким чином, при “відв’язуванні” пакета показників від зростаючої до 3200 грн мінімальної зарплати, ціни на багато категорій товарів і послуг не будуть істотно порушені.

Як повідомлялося, 3 листопада Кабмін направив в Раду доопрацьований проект закону про державний бюджет України на 2017 рік. В ході доопрацювання документа з урахуванням пропозицій народних депутатів уряд збільшив його витрати і доходи на 15,13 млрд грн, або приблизно на 2%.

Також Кабмін заклав в доопрацьованому проекті держбюджету-2017 підвищення мінімальної зарплати з 1 січня до 3200 грн.
У свою чергу, заступник глави НБУ Олег Чурій розповів раніше, що Національний банк України (НБУ) не сумнівається в зниженні інфляції в Україні до рівня цільових показників в 12% на поточний рік і 8% – на наступний рік.

“Якщо говорити про зниження інфляції, у нас є цільові показники – 12% в цьому році. Ми впевнені, що вийдемо на цей показник. В наступному році – 8%. І ми плануємо в середньостроковій перспективі, до 2019 року, вийти на 5%”, – сказав Чурій, відповідаючи на питання про те, наскільки вірогідне зниження інфляції в Україні в перспективі 12-24 місяців.

Читайте також: НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ЧОЛОВІКА НА ЛАНЦЮГУ ПОВЕЛИ В ЛІС І ВТОПИЛИ В КАЛЮЖІ

Джерело.

facebook