fbpx
Економіка
Гройсман пояснив, що відбувається з курсом долара в Україні

Коливання курсу гривні, які на поточний момент фіксуються на валютному ринку України, є виключно сезонними. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За словами Гройсмана, Національний банк України (НБУ) має весь набір інструментів для того, щоб стабілізувати ситуацію і заспокоїти настрої на ринку.

“Я гадаю, що коливання носять сезонний характер. Багато було факторів тиску, курс збільшився за період часу, коли ділова активність зменшилася. Це закономірно. Але я розмовляв з головою Національного банку (Валерією Гонтаревою. – Ред.), і вона дуже чітко мене запевнила, що Нацбанк робить все для того, щоб не допустити спекулятивних коливань. Валютних резервів в країні достатньо, щоб ситуація була нормальною і курс залишався в прогнозних параметрах. Коливання припиняться”, – сказав глава уряду.

Нагадаємо, курс долара в Україні після новорічних свят стрімко зростає. Експерти прогнозують, що найближчим часом долар в Україні може зрости до 29-30 гривень. Економісти називають кілька причин для падіння гривні: попит на сировинних ринках знижується, українці менше заробляють за рахунок експорту, крім того, долари доводиться витрачати на покупку енергоресурсів і погашення кредитів. На думку фахівців, курс стабілізується вже після лютого.

Читайте також: ГРОЙСМАН ВИГРАВ СУД У ТИМОШЕНКО

Джерело.

facebook