fbpx
Економіка
Хто із олігархів заробить на українцях завдяки газовій абонплаті

За 2 дні українці почнуть сплачувати абонплату за газ. Віддавати гроші доведеться просто за те, що вдома встановлена газова плита. За словами енергетичних експертів, ці кошти осядуть у кишені одного олігарха.

Компанії “Group DF”, власником якої є Дмитро Фірташ, споживачі газу з 1 квітня вноситимуть абонплату за користування газом. Українці платитимуть просто за те, що підключені до послуги.

Експерти знайшли механізм, як мінімізувати розмір абонплати. Виявляється, все залежить від лічильника. Чим більша його пропускна здатність, тим більше доведеться платити. За законом споживачі можуть вимагати заміни лічильники на економніші.

Найбільший тягар ляже на малозабезпечених людей, в яких одна плита, або, скажімо, плита і водонагрівна колонка. Тут вже субсидії не працюють. Це буде для них першочерговий платіж. Якщо люди його не сплатять, то до них прийде облгаз від Дмитра Фірташа,
– повідомив екс-міністр ЖКГ України Олексій Кучеренко.

Досліджуючи це питання, Кучеренко зробив цікаве припущення: якщо влада свідомо йде на такий непопулярний крок, значить має свій інтерес.

Наразі транспортування газу споживачам закладене в загальний тариф. Середньостатичний українець за приготування їжі на плиті сплачуватиме від 40 до 150 гривень. Тариф у різних містах буде інший і залежатиме від кількості населення

Читайте також: В Україні стало простіше оформити спадщину

Джерело

facebook