fbpx
Інтернет
Хто стежить за вами через web-камеру

Більшість із нас не сприймає серйозно заклики заклеювати камеру на комп’ютері, щоб уникнути стеження. Однак, скептикам не варто було б бути надто впевненими у своїй безпеці

Адже, як повідомляє “Компьютерра”, навіть сам директор ФБР Джеймс Комі зізнався: “так, заклеюю і всім раджу”.

Через втручання в особисте життя за допомогою web-камери вже сталося чимало скандалів і навіть смертей. Реакція людей, які не знали, що за ними спостерігають, хоч і під час добровільних зйомок, виявилася жахливою.

Нещодавно італійка, Тиціана Кантоні, інтимний відеозапис якої пішов по руках, наклала на себе руки. А влітку така ж доля спіткала 15-річну американку, “голі” записи якої “витекли” з Snapchat.

stezhennya-2

Всупереч розповсюдженій думці, “засліплюють” свої цифрові пристрої частіше за інших люди розумні і обізнані, а зовсім не маразматичні диваки, що копають сховище на випадок ядерного апокаліпсису.

tsukerberg

Наприклад, Марк Цукерберг – на знімку з робочого місця якого виявився “Мак” з заклеєною не тільки камерою, але й мікрофоном.

Едвард Сноуден взагалі складав у холодильник телефони журналістів, що приходили до нього.

А Комі сказав якось, що став заклеювати камеру, коли побачив, як це робить людина набагато розумніша за нього.

Найстрашніше в тому, що підглядають за користувачами цифрових пристроїв не тільки заради державних таємниць. Набагато частіше об’єктом стеження стають прості люди, яким начебто приховувати нічого. Три роки тому на Заході прогриміло розслідування популярного ресурсу Ars Technica, присвячене “щурам”, раттерам – людям, які використовують засоби віддаленого адміністрування (Remote Administration Tool, RAT, звідси і прізвисько) для підглядання і підслуховування за простими користувачами мережі.

Раттери обманом встановлюють на комп’ютер жертви програму-шпигун, після чого бавляться, спостерігаючи за нею. Хтось таким чином заробляє, більшість просто отримує задоволення, зловивши жертву, скажімо, за копирсанні в носі. Фотографії та відеозаписи потім розлітаються по Мережі.

stezhennya

Зверніть увагу, жертва не має можливості дізнатися, що за нею стежать. Часто “щура” встановлює на цифровий пристрій ремонтник.

Пристроїв, придатних для “шпигунства” стає все більше. Тепер це не тільки комп’ютери, але і смартфони, планшетки, “розумні” телевізори.

Гірше того, з’явився цілий клас легального програмного забезпечення для батьківського контролю за дітьми – яке застосовується в тому числі для шпигунства. Нарешті, на мобільних пристроях відповідна функція (“антиграбіжницька”) взагалі зроблена частиною операційної системи.

Читайте також: ВКонтакте втрачає прихильність українців

Джерело

Related Post

facebook