fbpx
Здоров'я
Ігри зі смартфонами — пізніший розвиток дитини

Експерти вже давно попереджали, що смартфон — не найкраща цяцька для дитини.

Нещодавнє дослідження ж виявило: в малюків, які часто граються з «розумними цяцьками», значно частіше спостерігається затримка розвитку мовлення, пише CREDO.

Педіатри з Торонто спостерігали за приблизно 900 дітлахами віком від 6 місяців до 2 років. На думку дослідників, навіть 30 хвилин, проведені коло екрану, означають на 49% вищий ризик затримки розвитку мовлення.

Цікаво, що жодного впливу гаджетів на те, як у розвиваються в дитини інші комунікативні здібності — наприклад, як вона опановує мову жестів, мову тіла та вчиться соціальної взаємодії — лікарі не виявили.

Але зв’язок смартфонів і мовлення в ранньому віці таки треба серйозно вивчати, вважають вони.  На сьогодні є чимало причин, чому лікарі не в захваті від взаємодії дітей, молодших за 18 місяців, та комп’ютерів або інших сучасних пристроїв.

Зокрема це те, що малюки не в змозі зрозуміти зв’язок двовимірного світу, який бачать на екрані, та тривимірного справжнього, пояснює ад’юнкт-професор педіатрії з Університету Мічигана та член Американської академії педіатрії Дженні Падескі.

«Навіть якщо вони можуть імітувати те, що бачать на екрані, то не завжди здатні перенести це у реальний світ та решту свого життя.

Символічне мислення і гнучкість пам’яті — це те, що не здатні охопити застосунки, хоч би якими інтерактивними вони були», — каже лікарка.

На думку Падескі, навіть якщо батьки пропонують своїм дітлахам якийсь навчальний малюковий контент, то час, проведений ними перед екраном, не на користь їхньому розвиткові.

Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО ОБИРАТИ ПОЛУНИЦЮ: КОРИСНІ ПОРАДИ

facebook