fbpx
Події
Ймовірного організатора теракту в аеропорту Стамбула шість років тому затримували в Україні

У 2013 році Чатаєв приєднався до «Ісламської держави». У серпні 2015 року російські ЗМІ повідомляли, що він є головним вербувальником росіян в лави ІДІЛ

Організатором терактів в аеропорту Стамбулу, в результаті яких загинули 43 людини, міг бути виходець із Чечні Ахмед Чатаєв, якого кілька років тому затримували в Україні, повідомляє турецьке видання Yeni Safak.

За даними видання, загалом в організації та виконанні терактів брали участь вісім людей – троє смертників підірвали себе в аеропорту, одного підозрюваного вже затримали, ще чотирьох шукають.

Чатаєв з 2003 року знаходиться у розшуку в Росії за участь у незаконних збройних формуваннях під час другої чеченської війни. У 2003 році він отримав статус біженця в Австрії.

У 2010 році Чатаєва затримували в Україні. Затримання відбулося на кордоні у Закарпатській області. Тодішній глава МВС Юрій Луценко заявив, що Чатаєва розшукує Інтерпол і що у мобільному телефоні затриманого виявили інструкцію по підривній справі, «фотографії різних убитих громадян, в тому числі і шляхом підриву».

За даними ЗМІ, Чатаєва затримували також у Швеції, Болгарії та Грузії. У 2013 році Чатаєв приєднався до «Ісламської держави». У серпні 2015 року російські ЗМІ повідомляли, що він є головним вербувальником росіян в лави ІДІЛ.

Нагадаємо, троє підозрюваних терористів-смертників, які вчинили теракт в Стамбульському аеропорту, були вихідцями з Росії, Узбекистану та Киргизії. В ніч на середу головний міжнародний аеропорт Стамбула, аеропорт ім. Ататюрка, став об’єктом атаки терористів-смертників. У результаті теракту загинули 43 особи.

 

Джерело