fbpx
Економіка
Кабмін прийняв рішення з 1 травня повернути субсидії на опалення, гарячу та холодну воду до бюджету

Кабінет міністрів України, згідно з постановою №300, прийняв рішення з першого травня цього року повертати до бюджету переплату не тільки за опалення, але й гарячу та холодну воду. З рахунків українців з субсидіями, які економили під час опалювального сезону, спишуть мільйони гривень.

Субсидія призначається на соціальну норму споживання. Якщо витрачати менше норми, але платити “обов’язковий платіж”, з’явиться переплата. Раніше така переплата переходила на наступний місяць. Тобто економити було вигідно – якщо в цьому місяці витратити менше, то в наступному можна було менше заплатити. Після прийняття постанови Кабміну №300, кожні півроку переплата за холодну і гарячу воду повертатиметься до бюджету. А в опалювальний сезон з рахунків українців також спишуть і переплату за опалення.

“Згідно з постановою, переплата за холодну і гарячу воду в кінці сезону, на який призначалася субсидія, повертатиметься до бюджету”, – роз’яснили “Сегодня” на гарячій лінії Кабінету міністрів.

Виняток зробили для українців, які опалюють будинки або квартири газом або електроенергією. На їх рахунках залишать переплату, еквівалентну вартості 100 кубометрів газу або 150 кВт*год електроенергії, решту – спишуть.

Наприклад, минулої зими на опалення будинку площею 70 квадратів давали 385 кубів газу. За опалювальний сезон держава дає знижку на 2310 кубометрів. Якщо замість 385 витрачати 300 кубів, за шість місяців збереться “зайвих” 510 кубометрів, а сума переплати досягне 3500 гривень. Від заощаджених суми на банківську карту субсідіанта перерахують 690 гривень, решту повернуть до державного бюджету.

Якщо сім’я використовує для опалення електроенергію, повернуть суму 174 гривні.

Читайте також: У ХАРКОВІ ЧОЛОВІК ВИСТРИБНУВ З 7-ГО ПОВЕРХУ ЛІКАРНІ

facebook