fbpx
Україна
Кіберполіція розповіла, як не стати жертвою вірусу-здирника “WCry”

Комп’ютерний вірус “WCry” (також відомий як “WannaCry” і “WannaCryptor”) атакував в цілому не менше 200 тис. пристроїв по всьому світу, серед яких комп’ютери лікарень, державних структур та мобільних операторів.

Департамент кіберполіції Національної поліції України звертається до громадян з рекомендаціями, як не потрапити в пастку до здирників і вберегти свій носій інформації від кібератаки.

“Дія цього вірусу полягає в шифруванні файлів на комп’ютері. Особи, які її поширюють, надалі вимагають від користувачів викуп за відновлення доступу до інформації. Викуп шахраї вимагають на свої “Bitcoin” гаманці. Зазвичай сума “винагороди” досягає 300 доларів США”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема оперативники кіберполіції не радять переходити за сумнівними посиланнями, які надходять на електронну пошту, адже саме це посилання може бути інфіковане шкідливим вірусом. Крім того, не варто скачувати програми, які не є перевіреними, адже вони також можуть бути інфіковані.

На сторінці сайту Департаменту кіберполіції розташований банер з посиланням на сайт для дешифрування шкідливих програм.

Правоохоронці просять усіх громадян, які стали жертвами шкідливого програмного забезпечення “вимагача”, звернутися в Департамент кіберполіції з метою своєчасного реагування – за телефоном гарячої лінії +380443743740 (з 9:00 до 18:30 у робочі дні) або використовуючи форму зворотного зв’язку.

За інформацією кіберполіції, для запобігання потрапляння вірусу на комп’ютер слід виконати деякі дії.

В першу чергу необхідно встановити останню актуальну версію операційної системи з останніми оновленнями.

Також необхідно постійно оновлювати програмне забезпечення, яке використовується повсякденно і тільки з офіційних джерел.

Обов’язкова наявність останньої версії антивірусного програмного забезпечення.

Необхідно встановити дієву систему відновлення, щоб зараження не змогло назавжди зруйнувати персональні

Читайте також: ЯК ЗМІНИТЬСЯ КУРС ДОЛАРА: ПРОГНОЗ АНАЛІТИКА

дані.Кіберполіція підкреслює: нікому не довіряйте, оскільки будь-який аккаунт може бути скомпрометований, і з облікових записів друзів у соціальних мережах, колег або партнерів з онлайн ігор можуть направлятися шкідливі посилання. Не відкривайте вкладення, що містяться в електронних листах від незнайомих людей.

Включіть у налаштуваннях “Windows” на своєму комп’ютері функцію “Показувати розширення файлів”. При цьому буде набагато легше помічати потенційно шкідливі файли.

“Тримайтеся подалі від файлів з розширеннями, як “.exe”, “.vbs” і “.scr”. Шахраї можуть використовувати кілька розширень, щоб замаскувати шкідливий файл як нібито відео, фото або документ (наприклад, 11111.avi.exe або doc.scr)”, – відзначають у поліції.

У разі виявлення на ПК нестандартного або невідомого процесу необхідно негайно відключити від Інтернету або інших мережевих підключень (таких як домашнє підключення Wi-Fi) – це дозволить запобігти поширенню зараження.

Джерело.

facebook