fbpx
Суспільство
Коли батьки розлучилися: як допомогти дитині пережити ситуацію

Розлучення в сім’ї особливо важко переживають діти. Дорослі, незважаючи на власний стрес, мають допомогти їм пройти через цю ситуацію.

Чесна розповідь

Якщо мама з татом раптом починають спати в різних кімнатах, діти це помічають. Обговоріть це питання з партнером, разом розкажіть дитині правду, нехай і без зайвих деталей.

Заохочуйте подальше спілкування

Діти будуть задавати питання або коментувати ситуацію. Залишайтеся відкритими до діалогу, починайте його першими, якщо бачите, що дитина хоче щось запитати, але соромиться.

Дайте обіцянки і дотримуйтеся їх

Повідомивши про розлучення, заспокойте дітей тим, що ви залишитеся їх батьками, незважаючи ні на що. Їх спокій потрібно підтримувати постійно. Нагадуйте, що розлучення ніяк не пов’язане з ними, і що діти – найбільша нагорода за ваш шлюб.

Не очорняйте колишню половинку

Найгірший спосіб, яким ви можете підірвати почуття безпеки дитини – це відгукуватися погано про його батька/матір.

Вірний спосіб переконати дитину, що навіть після розлучення у неї залишиться двоє рідних людей – це демонструвати підтримку один одного, особливо в питаннях виховання.

Можливо ви не згодні з підходом колишнього до дітей, але краще обговорити це без дитини. Пам’ятайте: діти люблять вас обох, і очорнення другого з батьків заподіює дитині біль.

Не використовуйте дітей

Діти не мають ніякого відношення до процесу розлучення. Не використовуйте їх як важіль тиску на колишнього чоловіка.

Незалежно від того, мирно чи ні проходить розлучення, уклад в домі і звичайне життя змінюються. Ваша мета – зберегти навколишнє середовище якомога більш стабільним для дитини.

Будьте гнучкими

Вся ваша родина, включаючи дітей, пристосовується до нових ролей і графіків. У перші дні після розлучення все може йти не так: ви будете спізнюватися, потрапляти в незвичні ситуації і злитися.

Постарайтеся трохи відпустити ситуацію: скасуйте деякі зустрічі або обов’язки, пливіть за течією. Найголовніше – підтримувати стабільність навколо дітей, перш ніж життя знову увійде в свою колію.

Дозвольте дітям сумувати

Пережити розлучення батьків – непросто. Дитяче горе може проявлятися по-різному, і час, який буде потрібен, аби впоратися з цим, для всіх індивідуальний. Будьте поруч, спостерігайте і запасіться терпінням.

Читайте також: ЯК СХУДНУТИ БЕЗ ДІЄТ ТА ВИСНАЖЛИВИХ ТРЕНУВАНЬ: ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Запропонуйте професійну допомогу

Існують дитячі психологи, які спеціалізуються на проблемі розлучень і їх впливу на дитину. Якщо ви відчуєте, що професійна допомога необхідна – не пошкодуйте сил і засобів на те, щоб її oргaнізyвати. Це може допомогти не лише дітям, а й всій сім’ї.

Бережіть себе

Діти дивляться на вас як на джерело сили, і як би це не було складно, ви маєте залишатися ним. Враховуйте свої потреби, не закривайте на них очі. Дихайте глибоко, піклуйтеся про себе і дивіться в майбутнє з оптимізмом.

Джерело.

facebook