fbpx
Економіка
Коли і наскільки українські пенсіонери стануть багатшими

З першого грудня соціальні стандарти зростуть на 10%, а наступного року – на 10,1%.

В Україні сім мільйонів пенсіонерів вже через кілька місяців стануть на 10% багатшими. Після зростання соціальних стандартів у грудні мінімальна пенсія сягне 1247 гривень (зараз 1130). В наступному році (згідно з проектом бюджету) пенсію піднімуть ще на 10,1%. Однак і це проблему не вирішить – частина українців залишаться на заслуженому відпочинку з доходом нижче прожиткового мінімуму.

“1 травня був піднятий розмір мінімальної пенсії і прожиткового мінімуму на 6%, а з 1 грудня заплановано ще одне підвищення мінімального розміру пенсії приблизно на 10%. Це означає, що приблизно для 7 мільйонів українських пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від мінімальної, пенсія також зросте”, — цитує віце-прем’єр-міністра Павла Розенка прес-служба відомства.

Експерти впевнені: без масштабної пенсійної реформи суттєво підняти рівень доходів українських пенсіонерів не вдасться. “Зробити так, щоб пенсіонери отримували гідні пенсії тільки за рахунок солідарної системи, неможливо. До цього висновку приходили і 20 років тому, але ніхто не мав політичної волі, щоб змінити ситуацію. Щоб зробити пенсіонерів багатими, потрібно запустити ще дві колони: обов’язкові та добровільні накопичувальні рівні”, – пояснює експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова.

Зазначимо, що за підсумками цього року дефіцит у Пенсійному фонді в результаті зниження процентної ставки ЄСВ з 38 до 22% досягне 145 мільярдів гривень.

Читайте також: НЕГОДА В ОДЕСІ: ВЖЕ ДВОЄ ЛЮДЕЙ ЗАГИНУЛИ ЧЕРЕЗ БУРЕВІЙ

Джерело.