fbpx
Економіка
Кожен п’ятий українець хоче звільнитися з роботи

За даними опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua трохи більше п’ятої частини офісних співробітників дорожать своєю роботою і бояться її втратити.

Проте завжди є ті, хто готовий звільнитися за власним бажанням і почати пошук більш цікавої пропозиції, – пише «Діло».

Як показало опитування, за півроку число тих, хто серйозно має намір розпрощатися з роботодавцем, залишилося практично без змін – приблизно п’ята частина опитаних. Однак помітно збільшилася кількість «білих комірців», які звільнилися до теперішнього часу. Згідно з опитуванням, це кожен сьомий офісний співробітник. Трохи менше половини час від часу замислюються про звільнення, проте з різних причин не наважуються це зробити. Один з дванадцяти боїться, що не зможе знайти нову роботу. Також варто зазначити, що кожного восьмого влаштовує його теперішня робота. Найчастіше про звільнення думають банківські працівники і працівники страхових агентств, рідше – IT-фахівці та представники медіа.

6490afab1e0faeb0d8ff95bf52a12ce9

У зв’язку з інфляцією і постійним зростанням цін матеріальне становище українців не можна назвати хорошим. Більшості з них не переглядали оклад на 2016 рік. Тому троє з п’яти «білих комірців» головною причиною звільнення назвали низькі зарплати та відсутність перспектив їх підвищення. Матеріальний фактор є номером один у прийнятті рішення. Проте трохи менше половини звільняються у зв’язку з відсутністю кар’єрного зростання. Кожного третього пригнічують рутинні нецікаві завдання, а кожного четвертого – регулярні переробітки.

Більш ніж п’ята частина «білих комірців» задумаються про звільнення у випадку скорочення додаткових виплат і практично стільки ж, якщо не складуться стосунки з керівництвом. Для кожного п’ятого-шостого мотивом для звільнення може стати «чорна» або «сіра» зарплата, а кожного сьомого – нестабільність в роботі, неофіційне працевлаштування і відсутність соціальних гарантій. Значно рідше офісні працівники звільняються через незручне розташування офісу, відсутність страховки і погані відносини в колективі.

f266dd9c4ee3ae4d2717d06ffb3682bc

 

Джерело