fbpx
Економіка
Кредитори ПриватБанку йдуть до суду – Bloomberg

Власники єврооблігацій націоналізованого ПриватБанку мають намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку, повідомляє Bloomberg з посиланням на інформовані джерела.

Згідно з повідомленням, радником власників виступає юридична фірма Dechert.

Власники єврооблігацій, в числі яких за даними Bloomberg компанії First Geneva Capital Partners, Pala Assets і Pioneer Investment Management, розраховують таким чином отримати в якості компенсації своїх інвестицій іноземні активи банку.

Агентству, однак, поки не вдалося отримати офіційний коментар будь-якої зі сторін.

Як повідомлялося, в рамках націоналізації ПриватБанку його зобов’язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) – емітентом єврооблігацій – підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

В кінці грудня 2016 року власники єврооблігацій, які володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад 120 млн доларів, об’єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. У комітеті складаються п’ять фондів, в тому числі британські, американські і швейцарські.

Нагадаємо, 18 грудня уряд націоналізував ПриватБанк. 21 грудня, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій Приватбанку: Мінфін придбав 100% акцій за одну гривню. Націоналізація відбулася за 72 години.

Прийняте рішення пояснили необхідністю, оскільки банк перебував у складному становищі. Міжнародні фінансові інститути підтримали це рішення.

У свою чергу вже екс-власник банку Ігор Коломойський вважає, що ПриватБанк став жертвою свавілля. Також він зазначив, що прем’єр-міністр і його команда проявили справжню мужність, прийнявши це непросте рішення, так як була загроза всій фінансовій системі України.

Читайте також: СХУДЛА: НАСТЯ КАМЕНСЬКИХ В СУКНІ З ВИСОКИМ РОЗРІЗОМ ЗАХОПИЛА СТРУНКИМИ НОГАМИ

Джерело.

facebook