fbpx
Прогрес
“Лайки” у соціальних мережах викликають залежність

Учені Каліфорнійського університету довели, що велика кількість “лайків” до фотографій, виставлених у соціальних мережах, вибудовує ті ж ланцюги задоволення у мозку, що й з’їджена шоколадка або виграш грошей, пише газета “Експрес”.

У дослідженні брали участь тинейджери у віці від 13 до 18 років. Підліткам показували фотографії, серед яких були їхні власні, фото інших учасників, нейтральні. Поряд висвічувалася кількість “лайків”. Учені визначали за допомогою МРТ найактивніші ділянки мозку в момент перегляду зображень. І виявилося, що “лайк” під власним фото активізував ті самі ділянки мозку, які реагують на солодке чи на виграш.

“Як під час споживання спиртного чи солодкого, “лайк” сприяє виробленню дофаміну, що викликає почуття задоволення, — каже каже Олена Головіна, гештальт-терапевт. — Крім того, дофамінові рецептори активуються, коли людина виграє якийсь приз чи отримує нагороду. Отож дофамін бере безпосередню участь у формуванні залежності. Ще одна ознака залежності — синдром скасування, або “ломка”. Тобто, якщо підлітка на якийсь час відірвати від мережі, він матиме настирливе бажання повернутися до неї”.

Тож слід серйозно поставитися до дитини, якщо вона надає надміру великої ваги віртуальному життю. Крім того, кажуть психологи, така поведінка може призвести до психічних розладів, адже підліток починає індентифікувати себе лише за кількістю “лайків”, і якщо їх мало, може розвинутися депресія чи навіть думки про самогубство.

Джерело