fbpx
Здоров'я
Лікар розповів, кому не можна пити соки

Соки дуже кориснi, адже вони низькокалорiйнi, багатi на вiтамiни, стимулюють апетит. Але є ряд захворювань, при яких соки не тiльки не рекомендовано, але й протипоказано вживати.

“При гастритi з пiдвищеною кислотнiстю та панкреатитi не можна пити лимонний, журавлиний, смородиновий, грейпфрутовий, суничний, а також яблучний та апельсиновий соки – вони стимулюють вироблення кислот у шлунку”, – каже лікар-гастроентеролог Лариса Конецька.

“Варто також виключити з меню морквяний, буряковий сiк та сiк із редьки – вони хоч i пiдсилюють iмунiтет, проте погано впливають на хворий шлунок. У крайньому разi їх можна пити розведеними хоча б 1:2 i одразу ж заїдати чимось”.

Для дiтей соки теж варто розводити або й замiняти їх компотами, чаями, а найлiпше — киселями, якi є найнiжнiшими для слизових оболонок.

До речi, є i соки, якi гальмують видiлення кислоти, а тому можуть стати корисними для тих, у кого хворий шлунок. Навiть при високiй кислотностi кориснi горобиновий, сливовий, малиновий та картопляний соки.

Читайте також: 5 ПОРАД, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВИБРАТИ ДОБРЕ ВИНО

Джерело.

facebook