fbpx
Політика
Луценко: На Донбасі не може бути загальної амністії

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що українська влада не надасть загальну амністію бойовикам, які брали участь в конфлікті на Донбасі, а розглядатиме кожен випадок окремо.

Про це Луценко заявив в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

“Амністія в Україні може бути надана тільки в індивідуальному порядку”, – сказав він. “Згідно з українським законодавством, вбивства, тортури, нанесення тяжких тілесних ушкоджень і викрадення не передбачають можливість амністії.

Якщо цей пункт Мінських угод повинен бути реалізований, ми будемо розглядати запит кожної людини, яка хоче бути амністованою. Якщо суд визначить, що людина не здійснювала перераховані злочини, її можуть помилувати”, – пояснив генпрокурор.

“Якщо 10 тисяч озброєних військовослужбовців РФ за фактом підуть з Донбасу і нарешті дозволять нам жити в мирі, то питання в тому, що ми робимо з іншими 40 тисячами українських сепаратистів. Там не може бути загальної амністії. Я як генеральний прокурор можу діяти тільки в рамках українського законодавства. Ці 40 тисяч повинні скласти зброю і подати індивідуальні заявки на амністію.

Вони повинні визнати провину і просити про помилування. Тоді в кожному конкретному випадку ми будемо перевіряти, чи є серйозні злочини, які роблять амністію неможливою. У більшості їх може і не бути, і тоді вони будуть помилувані. Але для тих, хто брав участь в бойових діях, хто оточував себе вбивцями, це неможливо”, – заявив Луценко.

Читайте також: АБОНПЛАТА ЗА ГАЗ: ДЕТАЛЬНО ПРО НОВІ ЦИФРИ

Джерело.

facebook