fbpx
Здоров'я
Медики назвали важливу ознаку проблем зі здоров’ям

Співробітники Академії Сальгренська при Гетеборгському університеті вивчали зв’язок між хронічною задишкою (протягом 6 тижнів і більше) і проблемами зі здоров’ям, такими як серцева недостатність і хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Вони прийшли до висновку: якщо у людини посилилася задишка при фізичних навантаженнях, їй слід піти до лікаря, пише “Ортодокс”.

Вчені проаналізували дані декількох досліджень. Аналіз показав, що у людей, які зверталися за медичною допомогою при хронічній задишці, якість життя виявилося нижчою, ніж у представників загальної популяції.

Такі добровольці часто зазнавали труднощів у процесі виконання повсякденних завдань. Крім того, у них були ознаки серцевої недостатності і прихованої ХОЗЛ.

На думку фахівців, задишка – не менш важливий фактор ризику серцево-судинних захворювань, ніж підвищений кров’яний тиск. Дослідники радять людям порівнювати своє здоров’я з тим, яким воно було раніше. Якщо останнім часом людині стало складніше робити те, з чим вона без зусиль справлялася раніше, їй, незалежно від віку, варто звернутися до лікаря.

Читайте також: ПОЧОМУ ПРОДАВАТИМУТЬ ДОЛАР В УКРАЇНІ 2017 РОКУ

Джерело.

facebook