fbpx
Політика
Механічне скорочення кількості пенсіонерів – це не пенсійна реформа, – експерт

Щоб почати проводити пенсійну реформу, необхідно створити відповідні умови. Зокрема, на це треба мати гроші. Без відповідного фінансування жодна реформа неможлива: пенсійна, освітня, медична, земельна. Без грошей реформа буде віртуальною і паперовою.

Таку думку сайту “24” висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

За словами експерта, в питанні проведення реформ некоректно і хибно порівнювати Україну з державами-членами ЄС. Як зауважує Бала, кожна країна йде своїм шляхом, що стосується проведення реформ. І цей шлях у когось займав, умовно кажучи, століття, в когось – десятиліття. А в Україні хочуть втілити все за рік-два. Зокрема, пенсійну реформу.

“Пенсійну реформу можна правильно і красиво написати, але в реальному житті в тих умовах, в яких зараз знаходиться наша держава, вона не буде життєздатною. Механічне скорочення пенсіонерів за рахунок підвищення страхового стажу або пенсійного віку – шлях у нікуди”, – переконаний Віталій Бала.

Як вважає політолог, в першу чергу, потрібно реформувати належним чином Податковий кодекс. Інакше ця пенсійна реформа приречена стати невдалою.

Читайте також: 11 ЧЕРВНЯ УКРАЇНЦІ ОТРИМАЮТЬ БЕЗВІЗ: ЯК БЕЗ ПЕРЕШКОД ПОТРАПИТИ ДО ЄС ТА ЯКІ ДОКУМЕНТИ ГОТУВАТИ

“Всі розмови про трирівневі заощадження не мають сенсу. Як можна заощаджувати, якщо українці не вірять у банківську систему, фінустанови банкрутують, а НБУ говорить, що таким чином зачищає банківську систему? Трирівнева система працює тільки в сталому розвинутому соціально і економічно суспільстві. Спочатку треба вирішити основне: за рахунок чого це робитиметься. Інакше це окозамилювання, щоб отримати черговий транш від МВФ”, – наголосив Віталій Бала.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що пенсійний вік не підвищуватимуть, але зростатиме страховий стаж. Зараз мінімальний стаж складає 15 років. Та його поступово треба буде вивести на рівень – 35 років.

Джерело.

facebook