fbpx
Україна
Мільйони заробітчан можуть повернутися в Україну після запровадження безвізу, – економіст

Близько 5 мільйонів трудових мігрантів з України, які працюють в Європі, після запровадження безвізового режиму почнуть масово повертатися додому. Українська влада повинна приготуватися до цього.

Таку думку висловив економіст Валерій Коновалюк.

“Безвіз, в залежності від дій влади, може стати як порятунком для української економіки, так і загрозою для країни”, – зазначив він.

Коновалюк наголосив, що “українські чиновники, прагнучи отримати безвіз будь-якою ціною, пішли на максимальні поступки європейцям: вільний допуск туристів в ЄС було отримано в обмін на жорсткість умов для трудових мігрантів з України в Європі”.

Читайте також: У ХАРКОВІ АВТОМОБІЛЬ ВРІЗАВСЯ В МАРШРУТКУ – ЗАГИНУЛА ЖІНКА

Економіст вважає, що повернення українських заробітчан додому може стати шансом для держави, проте ним необхідно ще правильно скористатися.

“Необхідно реінтегрувати величезну кількість людей, дати їм роботу за фахом, соціальні гарантії і перспективу. Це можливо, тільки якщо перезапустити українську економіку на зовсім нових принципах”, – написав Коновалюк.

Він пояснив, що сьогоднішня структура української економіки не здатна терміново прийняти не те що мільйон колишніх мігрантів, а хоча б сто тисяч. Відтак, експерт переконаний, що Кабміну варто вже сьогодні подумати стратегічно та вирішити, як реінтегрувати величезний трудовий ресурс в українську економіку.

Джерело.

facebook