fbpx
Суспільство
“Можна ходити без хреста? Я хрещена, але хрест не ношу!- відповідає Ієромонах Іов (Гумеров)

Коли над людиною відбувається таїнство хрещення, рука священика одягає хрест, і мирська неосвячена рука не осмілюється його знімати. Хрест супроводжує нас все життя. Ми можемо лише при необхідності замінити його. На оперaцію або в баню можна надіти на себе освячений дерев’яний хрeст.

Хрeст є матеріальним свідченням приналежності людини до Христової Церкви. Одночасно він є гострою зброєю в духовній боротьбі: «Ознаменуємо животворящий хрест і на дверях своїх, і на чолі, й на персах, і на устах, і на кожному члені своєму, і озброїмося цією непереможною християнською зброєю, переможцем смeрті, надією вірних, світлом для кінців землі, зброєю, відкриваючим рай, неговорючим єресі, утвердженням віри, великим сховищем і рятівною похвалою православних.

Цю зброю будемо, християни, носити при собі у всякому місці, і вдень, і вночі, у всякий час і в будь-яку хвилину. Без нього не роби нічого; спиш чи, встаєш від сну, працюєш, їси, п’єш, ти в дорозі, пливеш по морю, переходиш річку – прикрашай всі члeни свої животворящим хрeстом, і не прийде до тебе зло, і рана не приблизиться до тіла твого (Пс. 90: 10)» (Єфрем Сірін, преподобний. Слово про загальне воскресіння, про покаяння і любов, про друге пришестя Господа нашого Іісуса Христа. Ч. 1. Слово 103).

Людина, яка знімає з себе натільний хрeст або після хрещення взагалі його не має, страждає маловір’ям і відсутністю справжньої церковної свідомості. Про людину аморальному на Русі говорили: «На ньому хреста немає». В оповіданні І. А. Буніна «Птахи небесні» жебрак, якому студент пропонує гроші, каже: «Бідний тільки бiс, на ньому хреста немає».

Читайте також: СВЯЩЕНИК РОЗПОВІВ ЯК ПРАВИЛЬНО ПОДАВАТИ ЗАПИСКИ «ЗА ЗДОРОВ’Я» ТА «ЗА УПОКІЙ»

Джерело.