fbpx
Суспільство
Мудра притча про те, як все залежить від твого вибору

У давні часи в одному торговому місті жив чиновник .

Одного разу, коли він проходив по ринковій площі, до нього швидко підійшов якийсь дивний чоловік і, вигукнувши лайливі слова, плюнув в обличчя чиновникові і втік.

Не виніс чиновник ганьби і захворів.

Так би і помер, але його друзі послали по лікаря, який славився своїм умінням зцілювати душевні рани. Лікар дав хворому п’ять ліків і велів кожну ніч , прокидаючись в призначений час, приймати одне з них.

Настала ніч. Прийняв чиновник перші ліки , і приснилася йому ринкова площа і той, чоловік який плюнув йому в обличчя. Від нестерпного приниження і ганьби страшно закричав хворий і прокинувся.

На наступну ніч прийняв він другі ліки і знову побачив той же самий сон , але замість ганьби він відчув  як холоне душа від страху.

Читайте також: Мудра притча про те, як важливо контролювати свій язик

Той же самий сон приснився чиновнику і на третю ніч, але ні страху, ні ганьби вже не було, а відчув він глибокий сум.

Здивувався чиновник, але вирішив слідувати вказівкам до кінця і на наступну ніч випив четверті ліки. Звичайно ж, він знову побачив той же сон, але цей сон вже не був таким болісним, як в попередні ночі, і відчув чиновник тільки почуття легкого здивування.

На п’яту ніч несподівано для себе самого чиновник відчув радість. Не знаючи, що думати, він піднявся з ліжка і негайно вирушив до лікаря за порадою і новими ліками.

– Що ти відчував після прийому мого зілля? – Запитав цілитель.

– Всі ночі мені снився один і той же сон про те, як чоловік плюнув в мене, – відповів чиновник, – але щоночі цей сон викликав у мене нове почуття: я відчував то ганьбу, то страх, то печаль, то здивування. А в останню ніч я відчув радість і відчуваю її до сих пір. Тепер я розгублений і не розумію, що ж я повинен відчувати насправді?

Почувши чиновника, засміявся лікар і сказав:

– Неважливо, що сталося з тобою, якщо ти можеш ставитися до того, що трапилося так, як вважаєш за потрібне. Адже тільки від твого вибору залежить, чи будеш ти радіти чи сумувати з приводу.

Що ж стосується плювка в обличчя, то мудра людина просто не звернула би на нього уваги, тим більше що кривдник твій – божевільний, і його плювок не більше образливий для тебе, ніж порив вітру, який  запорошив пилом твої очі.

Читайте також: Мудра притча про те, як важливо знати СОБІ ціну

Джерело.

facebook