fbpx
Суспільство
Мудра притча про те, як важливо контролювати свій язик

Жив-був один дуже запальний і нестриманий молодий чоловік. І ось одного разу його батько дав йому мішечок з цвяхами і наказав кожного разу, коли він не стримає свого гніву, забити один цвях в стовп огорожі.

У перший день в стовпі було декілька десятків цвяхів. На іншому тижні він навчився стримувати свій гнів , і з кожним днем число забитих в стовп цвяхів стало зменшуватися. Хлопець зрозумів, що легше контролювати свій темперамент, ніж забивати цвяхи .

Нарешті прийшов день, коли він ні разу не втратив самовладання. Він розповів про це своєму батькові і той сказав, що на цей раз кожен день, коли синові вдасться стриматися, він може витягувати з стовпа по одному цвяху.

Йшов час, і прийшов день, коли він міг повідомити батька про те, що в стовпі не залишилося жодного цвяха. Тоді батько взяв сина за руку і підвів до огорожі:

– Ти непогано впорався, але ти бачиш, скільки в стовпі дірок?

Він уже ніколи не буде таким як раніше. Коли говориш людині що-небудь зле, у нього залишається також жшрам, як і ці дірки. І не важливо, скільки разів після цього ти вибачишся – шрам залишиться.

Читайте також:Мудра притча про те, як важливо знати СОБІ ціну

Джерело.

facebook