fbpx
Breaking News
25 хитрощів на кухні: має знати кожна господиня! Ви будете здивовані, як легко і просто станете справлятися навіть з найскладнішими завданнями на кухні!
На весіллі мама мого чоловіка підвела до нас двох діток, близнюків рочків по чотири, і сказала: «Це вам, діти, мій весільний подарунок. А ти, доню – звернулася вона до мене, – якщо полюбиш цих діток, зможеш бути гарною матір’ю і вашим з Дмитром майбутнім діткам. Злагоди та любові вам!» А я ж взагалі не хочу мати дітей!
“Навчишся готувати ЖУРЕК, як моя мама – тоді і оженюся на тобі!” – сказав мені колись мій коханий. Що ж, довелося навчитися! Варю вже 20 років! Рецепт  – той самий львівський журек, якого навчила мене мама-свекруха. Приготувати його – справжнє мистецтво, але воно того варте!
Бог посилає вам труднощі не для того, щоб ви опускали руки. А для того, щоб ви стали тими, ким повинні стати
Молитва, яка завжди на моїх вустах, коли хворіють діточки. Вірте у силу молитви, і все у вас буде добре!
Здоров'я
Найкращі напої для здорового сну

Ви коли-небудь помічали, що деякі напої заставляють вас почуватись енергійно, а інші — навпаки, сприяють сонливості? За словами Дебори Севітч, пояснення полягає в тому, що всі напої певним чином впливають на самопочуття.

Отож, розглянемо список напоїв, які вона радить пити перед сном, та яких уникати.

Найкращі напої для покращення сну

Вишневий сік

Випивши перед сном склянку вишневого соку, ви зможете набагато швидше заснути. Також він рекомендується працівникам нічної зміни, щоб легше заснути зранку.

Ромашковий чай або чай з шматочками маракуї

Такий чай допоможе зробити ваш сон більш спокійним. Не забудьте додати до нього трішки меду та випити його за 90 хвилин до сну.

Молоко

Склянка молока перед сном (за 90 хвилин) допоможе вам швидше заснути. Ви можете підігріти його чи випити холодним — це залежить від ваших уподобань.

Вода

Вода є найважливішим напоєм, який потрібно пити не лише перед сном, але й впродовж усього дня для підтримки здоров’я. Однак, пам’ятайте, склянка води перед сном стимулюватиме ваші нирки, і через це ви можете прокидатись протягом перших кількох годин сну.

Напої, яких потрібно уникати перед сном

Алкоголь

Звичайно, спочатку здається, що алкоголь теж спричиняє сонливий стан, але насправді він його руйнівник. Дехто полюбляє випити келих вина після важкого робочого дня та посидіти перед телевізором, щоб розслабитись, і в цей момент засинає. Та, прокинувшись через певний період, щоб нарешті лягти в ліжко та спати до ранку, буде набагато важче. Такі вечірні дрімання руйнують внутрішній годинник.

Деякі люди використовують алкоголь як заспокійливий засіб. Так, після нього вони швидко засинають, але через 3-4 години, зазвичай, прокидаються. Після цього знову заснути дуже важко, і навіть якщо вдається, то вони постійно прокидаються протягом ночі, а як результат — почуваються зранку слабкими та втомленими, хоча й спали 7-8 годин.

А ще випивання алкоголю перед сном може стати причиною хропіння та апное уві сні (тимчасове припинення дихальних рухів під час сну).

Кава

Ні для кого не секрет, що причиною вживання кави є відчуття втоми та сонливості. І як тільки через 3-4 години її ефект зникає, ми знову тягнемось за горнятком гарячого напою, щоб відновити сили.

Однак постійне вживання кави протягом дня залишає негативний слід на вашому здоров’ї. Через неї підвищується пульс та частота дихання, через що ви відчуватимете занепокоєння та роздратування до самого вечора.

Щоденне споживання напоїв з кофеїном перед сном має руйнівні наслідки, один з яких — виникнення синдрому втомлених ніг.

Багато-хто відчуває, як до кінця робочого дня його ноги гудуть, відчувається важкість, здається, ніби вони просто не витримують ваги тіла, а споживання кави ближче до вечора посилюватиме ці відчуття. Тому, навіть лежачи в ліжку, ви відчуватимете, що ці симптоми не проходять, і вам постійно хочеться рухати ногами.

В таких випадках краще забути про кофеїн або хоча вживати напої з ним лише в першій половині дня.

І пам’ятайте, коли мова йде про хороший здоровий сон, то важливим є не лише те, що ви п’єте, але й те, як і коли ви це робите. Тому, якщо ви так любите каву, пийте її в першій частині дня, уникайте алкоголю перед сном, пийте вишневий сік та ромашковий чай чи молоко за 90 хв до сну. І що не менш важливо — припиніть пити будь-яку рідину за 1 годину до сну, щоб до мінімум звести його порушення протягом перших кількох годин, коли сон найглибший і організм відновлюється після напруженого дня.

Читайте також: ТАРИФ НА ТЕПЛО ПОБИВ ЧЕРГОВИЙ АНТИРЕКОРД

Джерело.

Related Post

facebook