fbpx
Здоров'я
Наліт на язику: може бути причиною деяких зaxвopювань, що це означає і як з ним боротися

Наліт на язику може бути причиною деяких зaxворювань, що розвиваються в організмі людини. Про це повідомили дослідники з Кембриджського університету. Джерело

За словами вчених, наліт нешкідливий і ніякої небезпеки не несе, але може посилювати неприємний запах з рота і сигналізувати про захворювання організму.

  • Чорний наліт на язиці

Чорний, сірий або темно-коричневий наліт на мові іноді ще й створює ілюзію “волохатого” шару на мові. Іноді можна відчути зміни смаку в роті або неприємний запах.

Таке явище відбувається через відмерлих клітин епітелію, які скупчилися на смакових coсoчках і були атаковані бактеріями.

Таке явище проходить самостійно, якщо чистити зуби і язик двічі на день.

Читайте також: Що обов’язково повинно бути на столі на Старий Новий рік

  • Білий наліт на язиці

Білий наліт біля кореня язика з’являється тоді, коли в ротовій порожнині активно розмножуються бактерії або грибки, а їх омертвілі клітини злипаються і застряють між смаковими сосочками.

Такого нальоту стає більше, коли людина захворіла інфекцією верхніх дихальних шляхів, молочницею або має постійно запалені мигдалини. Проходить після лікування захворювання.

  • Жовтий наліт

Якщо разом з мовою пожовкли і білки очей або шкіра – це може сигналізувати про ураження печінки (жовтяниця). Треба негайно йти до лікаря.

Що робити з нальотом?

Потрібно пити багато рідини, адже це може бути однією з причин появи нальоту. Кидайте курити і намагайтеся їсти щось тверде і соковите (яблука, сиру моркву).

Також намагайтеся дихати через ніс, а не через рот.

Related Post