fbpx
Мандри
Наші Венеція, Сахара і Стоунхендж: як побачити світ, не виїжджаючи з України (фото)

Кажуть, “в Греції все є”. Брешуть. “Все є” в Україні. Нам дісталася територія, на котрій розвивалися багато древніх цивілізацій і відбувалося чимало геологічних потрясінь, а тому абсолютно унікальна в плані природи і історії. У нас є свій Стоунхендж – справжнє “зачароване королівство”, і свої казкові печери гномів; романтичні замки і унікальні скельні масиви; справжні пустелі і оазиси.
Озеро Синевир в Карпатах, дніпровський острів Хортиця, карпатська “королева гір” Говерла, Арабатська стрілка або Кінбурнська коса з піщаними пляжами і ласкавим морем, Кам’янець-Подільська фортеця, казковий Львів, – ці пам’ятки знайомі практично кожному.
Ось список з 5 менш розкручених, але не менш дивовижних місць, в яких обов’язково треба побувати, щоб по-справжньому відчути Україну.

1. Тунель кохання
Ця кілометрова залізнична колія, що з’єднує маленькі селища Оржів і Клевань на Волині, – яскравий приклад того, як вигадлива може бути українська природа. Зелена арка з змикаються верхівками дерев, густо обплетених плющем, дорога, що йде вдалину, – це виглядає так романтично, що Клеванський тунель став символом любові і майбутнього щастя. Існує повір’я, що пара, поцілував в тунелі, таким чином навіки скріпить свої почуття і ніколи не розлучиться.

Цікаво, що “тунель кохання” утворився, по суті, через недбалість. Свого часу залізничну колію проклали, щоб возити працівників з Клевань на Оржівський древообрабативающій комбінат. У ті часи обрамляють залізницю ліс регулярно чистили, але чим більше комбінат занепадав, тим менше доглядали за дорогою. Зрештою ліс обступив колію суцільною стіною, і тільки щодня курсує поїзд не дав йому остаточно замкнутися.
Сьогодні ж “тунель кохання” став визначною пам’яткою, яка залучає тисячі туристів, тому його збереженням займаються десятки зацікавлених людей.
Як дістатися. Від Києва до селища Клевань – приблизно 350 км. Дістатися сюди можна або машиною по трасі “Рівне – Луцьк” (Н22), або залізниці “Рівне – Ковель” (до станції Клевань; “Тунель кохання” починається трохи на схід від станції). Відвідування Клевані часто входить в екскурсійні тури по Волині, вартість яких починається від 1000 грн (при виїзді з Києва).

тунель кохання

2. Кришталева печера
Ця дивовижна гіпсова печера протяжністю в 23 км розташована біля села Королівка в Тернопільській області. Вона вважається найбільшим подібним утворенням в Європі, але відрізняється не тільки розмірами. Місцеві жителі звуть її Кришталевою – через глянцеві різнокольорові кристали гіпсу, якими щедро покриті стіни.
З Кришталевої печерою пов’язані десятки повір’їв: наприклад, в ній є “камінь бажань”, доторкнувшись до якого можна прискорити виконання заповітної мрії, або “камінь-анальгін”, дотик якого надовго позбавляє від головного болю.
Як дістатися. З автодороги з Тернополя або Борщева, зупинка в селі Кривче. Сюди ж з Борщева ходять автобуси. Відвідування печери Кришталевої часто входить в тури по печерах Тернопільщини. Вартість екскурсії по самій печері починається від 150 грн за групу. Тобто, якщо в групі набереться 10 чоловік, екскурсія обійдеться в 15 грн.

печера

3.Олешківська пустеля
Нескінченні дюни, бархани та інші пам’ятки, навідні на думки швидше про африканську Сахару, ніж про родючу Україну,але це все можна виявити в Цурупінском районі Херсонської області. Розташована тут Олешківська пустеля вважається одним з найбільш великих піщаних масивів в Європі і має статус Національного природного парку. Однак, на відміну від “стандартних” пустель, в української є свій секрет – велике підземне озеро зі смачною водою, що сховалося на глибині 300-400 метрів під барханами.
Саме воно, озеро, живить зелений оазис, що красується в центрі Олешківської пустелі.
Як дістатися. Олешківські піски починаються в 40 км на схід від Херсона. Доїхати сюди можна через райцентр Цурюпинськ. Варіант для громадського транспорту: автобусом з Нової Каховки до села Нова Маячка (можна з пересадкою через село Пролетарка). Одноденний тур по Олешківських пісків з виїздом з Одеси обійдеться в суму від 400 грн.

олешківська пустеля

Читайте також: ЗАХОПЛЮЮЧІ 6 ФІЛЬМІВ, ЯКІ ВАРТО ПОБАЧИТИ ЦЬОГО ТИЖНЯ (ВІДЕО)

4.Урочище Бузький гард
Вируючий, порізаний порогами Південний Буг давно став улюбленим місцем відпочинку для рафтерів. Однак водні принади цієї бурхливої річки часом навіть меркнуть на тлі навколишнього її скельного масиву. Часом Буг несе свої води між суцільними стрімкими кам’яними стінами, на яких видно виходи гранітів. Геологи кажуть, що близько 5 мільйонів років тому саме ці породи зупинили просувався вглиб материка льодовик, не давши знищити життя на території майбутньої України.
Ці реліктові скелі входять до складу Національного природного парку “Бузький гард”. Ну а крім того, вони таять в собі і ближчу нам історію: Бузький гард є одним з ландшафтних пам’ятників вольностей Запорізької Січі. З часів першої козацької республіки ця територія фактично не змінилася.
Як дістатися. Національний парк “Бузький гард” розташований в долині річки Південний Буг, до якої найпростіше вийти з селищ Первомайськ або Мигія. Дістатися до них на громадському транспорті можна поїздом з Києва або Харкова до Южноукраїнськ, а звідти на маршрутці в Мігію або Первомайськ. Екскурсії по Національному парку “Бузький гард” часто поєднані з рафтинг-турами. Вартість такої розваги становить від 600 грн.

бугький гард

5.Вилківська Венеція
Місто Вилкове (Одеська область), розташований в місці злиття вод Дунаю і Чорного моря, став знаменитим відносно недавно – коли туристи розвідали його унікальний ландшафт. Справа в тому, що частина міста розташована в буквальному сенсі на воді. Дороги від хати до хати прокладені по кладками і містках, а замість вулиць там – канали, по яких місцеві жителі пересуваються на моторних човнах і гондолах. Човен в тому чи іншому вигляді є у кожної сім’ї – це основний транспортний засіб вилковчан.
Вилкове нагадує Венецію, нехай не настільки доглянуту, але наповнену неповторним Південноукраїнським колоритом.
Як дістатися. Найпростіше з Одеси. З автовокзалу “Привоз” регулярно курсують автобуси Одеса-Вилкове. На машині можна доїхати по трасі Одеса – Білгород-Дністровський.

вилково

Джерело.

facebook