fbpx
Події
Насувається нова хвиля грипу: всі подробиці

Із закінченням новорічних канікул у школах та приходом відлиги медики очікують сплеску захворюваності на ГРВІ та грип, пік якої може настати в кінці січня.

ЕПІДЕМІЯ. З початку епідсезону загальне число хворих грипом і ГРВІ в Україні досягло 3 млн осіб. Вже в перші числа січня епідпоріг із захворюваності був перевищений в 21 області. “Якби захворюваність перевищила поріг у всіх областях, говорили б про всеукраїнську епідемію, — розповів “Сегодня” лікар Центру контролю захворювань МОЗ Роман Родина. — Але ситуацію врятували два чинники: школярі пішли на канікули, а в Україну прийшли різдвяні морози”.

Вже зараз медики попереджають: незважаючи на незначний спад захворюваності на початку місяця, нова хвиля грипу близько. “З 5 по 11 січня в Україні захворіло 250 тисяч осіб, що на 30% менше попереднього тижня. Зараз епідпороги перевищено у 13 областях. Але ця статистика може не відображати реальної картини, — визнають у МОЗ, — багато хто хворіє вдома і не звертається за медичною допомогою”. Всеукраїнську епідемію грипу в Україні лікарі очікують у кінці січня — в середині лютого. Це підтверджують і лабораторні дослідження. “Якщо в листопаді-грудні ми говорили, що захворюваність зростає за рахунок ГРВІ, то зараз ми лабораторно відзначаємо зростання захворювань саме вірусом грипу в дев’яти областях України”, — говорить директор Центру грипу Тетяна Дихановська. Серед основних причин зростання захворюваності медики називають відступ морозів (віруси сильніше циркулюють у відлигу) і повернення школярів і студентів на навчання.

СМЕРТНІСТЬ. За даними МОЗ, цієї зими вже 115 тисяч осіб були госпіталізовані з грипом і ГРВІ. При цьому тільки за один тиждень, з 2 по 8 січня, від грипу в країні померло шість осіб. Всього ж з початку епідсезону грип забрав життя 18 українців. “З них — п’ятеро дітей до шести років, одна 13-річна дитина. Решта — люди старше 50 років. Всі померлі були не щеплені від грипу, а деякі ще й перебували у групі ризику: хворіли на діабет і мали проблеми з серцем”, — говорить Родина. Але лікар переконаний: цього року грип не буде таким небезпечним, як торік (станом на січень 2016-го від грипу в Україні померло 50 осіб). “У минулому епідсезоні ми боролися з пандемічним грипом, який вбив 400 осіб за одну зиму. Зараз же ми маємо справу з більш щадним вірусом штаму “Гонконг”, — додав лікар.
Грип охопив Європу

В українському Центрі грипу повідомляють, що вірус прийшов з Азії. Крім України, він охопив 22 країни Європи.

“Найбільш небезпечна епідемія зараз — в Албанії та Македонії, але вони далеко від нас. Разом з тим, серйозний рівень захворюваності спостерігається зараз в Ірландії, Ісландії, Італії, Франції, Швеції і Румунії, куди наші громадяни подорожують на літаках і поїздах, — розповіла “Сегодня” директор Центру грипу Тетяна Дихановська. — А країни, з якими межує Україна, поки що мають менше поширення грипу, ніж у нас. Наприклад, у Польщі захворюваність поки локальна (хворіють в окремих регіонах. — Авт.) і не має широкого поширення. Тому прилеглі країни не впливають на нас. Сьогодні Україна — джерело інфекції для сусідів”.

Читайте також: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ДОЛАРОМ В УКРАЇНІ: ЯК ДОВГО І НАСКІЛЬКИ ПОДЕШЕВШАЄ ГРИВНЯ

Джерело.

facebook