fbpx
Наука
Назвали найкориснішу позу для сну

Науковці із США з’ясували, в якій позі краще спати. Найбільше користі матиме людина, якщо спатиме на боці.

Пояснюють, що сон на боці – найефективніший. У такій позі мозок людини позбувається накопичень, які утворились упродовж дня внаслідок обміну речовин.

Завдяки цій позі мозок очищається і починає краще працювати, інформує “Добрий лікар”.

Вчені стверджують, що сон на боці знижує ризик розвитку хвороб Альцгеймера та Паркінсона.

Окрім того, положення на боці називають позою “зародка” або “ембріона” і вважають найприроднішою. Спати в ній корисно не лише для очищення мозку, а й для хребта – у такій позі він набуває природних вигинів і спина відпочиває.

Поза “ембріона” допомагає зберігати тепло, знизити неприємні відчуття при болях у животі і печії.

Також сон на боці рекомендують тим, хто хропе уві сні.

Експерти рекомендують надавати перевагу правому боку – якщо спати постійно тільки на лівому боці, зростає навантаження на серце.

Сон на животі вважають “чоловічою” позою, бо так люблять спати здебільшого чоловіки. Але цю позу вважають небезпечною. Насамперед у цій позі страждає хребет – не маючи ніякої підтримки, він прогинається, і порушується його природне положення. Лежачи на животі, людина повертає голову на бік. У цей момент вигинається і здавлюється одна з хребетних артерій, через це порушується кровопостачання мозку. Разом з тим, сон на животі може спричинити проблеми різного характеру – власна вага тіла тисне на внутрішні органи, це порушує кровообіг у нижній частині живота.

Раніше вважали найкращою позою для сну – сон на спині. Ця поза допомагає максимально розслабити м’язи тіла, знизити кислотність шлунка, пришвидшити перетравлення їжі, покращити вигляд шкіри на ранок. Спати на спині також рекомендують людям, які страждають на сколіоз, і гіпертонікам – у цьому положенні на серце навантаження розподіляється рівномірно. Але тим, хто хропе і страждає апное уві сні, сон на спині протипоказаний.

Читайте також: ФАРМАЦЕВТАМ УСТАНОВИЛИ ОБМЕЖЕННЯ НА ЦІНИ ДЛЯ ЛІКІВ

Джерело.

facebook