fbpx
Економіка
НБУ пояснив, як розраховуватися готівкою за новими правилами

Фізична особа має право здійснювати розрахунки готівкою з підприємством або підприємцем в межах 50 тис. грн протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, повідомив Національний банк України (НБУ) в “Актуальних питаннях і відповідях щодо зниження граничної суми готівкових розрахунків за участю фізичних осіб “на своєму веб-сайті. Як наголошується в повідомленні, при цьому кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Як підкреслив регулятор, безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

“Слід зазначити, що здійснення безготівкових розрахунків за товари/послуги, вартість яких перевищує 50 тис. грн, є комфортним, безпечним і простим”, – йдеться в повідомленні.

Як пояснює регулятор, розрахунок між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товар (роботу, послугу), вартість якого перевищує 50 тис. грн, повинен здійснюватися в безготівковій формі, в тому числі шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок. При цьому переклад може бути ініційований за допомогою, наприклад, платіжної картки. Такий розрахунок можна здійснювати шляхом внесення готівки для подальшого зарахування коштів на поточний рахунок юридичної особи, фізичної особи – підприємця – отримувача коштів.

Розрахунки між фізичними особами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню на суму, що перевищує 50 тис. грн, можуть здійснюватися, зокрема, шляхом: переведення коштів з поточного рахунку фізичної особи – покупця на поточний рахунок фізичної особи – продавця, внесення і/або переказ коштів на окремий поточний рахунок нотаріуса, відкриття фізичною особою депозитного рахунку на користь третьої особи, акредитивної форми розрахунків (покритого безвідкличного акредитива), внесення готівки на поточний рахунок продавця.

Як повідомлялося, НБУ знизив граничну суму розрахунків готівкою за участю фізичних осіб з 4 січня 2017 роки втричі – з 150 тис. грн до 50 тис. грн.

Читайте також: НА ДОНБАСІ 16-РІЧНИЙ ДЯДЬКО ҐВАЛТУВАВ МАЛЕНЬКИХ ПЛЕМІННИЦЬ

Джерело.

facebook