fbpx
Суспільство
Не виходячи з дому: паспорт без черги, легка прописка і допомогу дитсадку

У Харкові запрацювала електронна черга для охочих оформити паспорт громадянина України або закордонний паспорт. В облуправлінні міграційної служби впевнені, що нововведення позбавить одержувачів документів від довгого очікування в чергах. За допомогою яких онлайн-сервісів городяни можуть полегшити собі життя і заощадити час.

ПАСПОРТ. Як розповів “Сегодня” головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України в Харківській області Гага Кікнадзе, зараз всі райуправління міграційної служби Харкова укомплектовують терміналами, за допомогою яких клієнти зможуть зайняти електронну чергу. У деяких відділеннях обладнання вже працює. Відвідувачі вибирають в терміналі доступну в системі дату, час прийому і отримують талончик. При цьому зареєструватися можна й більше, ніж на місяць вперед. Потім громадяни приходять на прийом в зазначений час з усіма документами, їх перелік можна дізнатися на сайті міграційної служби.

“Це зручно і для людей, і для наших співробітників. Раніше, коли був бум оформлення закордонних паспортів, люди стояли в чергах, зараз такої проблеми практично немає”, – каже Кікнадзе.

Після оснащення терміналами міських підрозділів міграційної служби, обладнання почнуть встановлювати в області. Також допрацьовують сайт облуправління, на якому харків’яни зможуть реєструватися на прийом онлайн. Зараз же на сайті можна дізнатися про стан готовності ID- і закордонного паспорта.

ПРОПИСКА. Нещодавно у харків’ян з’явилася можливість скористатися ще однією онлайн-послугою – документи для реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання можна попередньо відправити на розгляд в електронному вигляді, зайшовши на сайт dozvil.kh.ua. За словами директора департаменту реєстрації міськради Олега Дробота, потрібно зареєструватися в особистому кабінеті, потім в розділі “Електронні консультації” створити нову консультацію і прикріпити необхідні документи. Їх перелік і покрокова інструкція розміщені в розділі “Електронні послуги” на головній сторінці сайту.

Протягом доби реєстратор дасть відповідь, чи всі документи в порядку, а також вкаже, які папери потрібно підготувати в разі потреби, розпише алгоритм подальших дій. У разі позитивної відповіді реєстратора, користувачеві слід записатися на особисту подачу документів у зручний час. У такому випадку послуга буде надана протягом 20 хвилин.

ШКОЛА І ДИТСАДОК. Незабаром батьки школярів і дошкільнят Харкова зможуть здійснювати платежі на користь навчальних закладів та оплату харчування в режимі онлайн. Сайт EduPay, який надає цю послугу, дозволяє контролювати фінансові витрати навчальних закладів, запрацював минулого року, проте використовувати систему погодилися тільки дитсадки Новобаварського і Немишлянського районів.

Керівник проекту EduPay Тетяна Єфімова розповіла нам, що розробники сервісу закінчили інтеграцію з “Ощадбанком” і тепер не потрібна згода у вигляді договору від навчального закладу. З квітня до системи можуть приєднувати будь-які навчальні заклади після звернення батьків.

ПОСЛУГА ЩЕ НЕ ЗАПРАЦЮВАЛА

Тиждень тому Мінсоцполітики оголосило, що тепер оформити державну допомогу при народженні дитини батьки можуть в будь-який зручний час. Документи приймають через інтернет, і особистого відвідування райуправління соцзахисту населення від молодої мами вже не вимагають. Зробити це можна на сайті e-services.msp.gov.ua, однак на ділі виявилося, що поки що скористатися цією послугою неможливо.

Читайте також: ДЕ ЖИВУТЬ НАЙБАГАТШІ ПЕНСІОНЕРИ В УКРАЇНІ

“Ми ще не приймаємо такі заяви, там потрібна електронний підпис, і все одно копію паспорта потрібно приносити особисто”, – повідомив нам інформатор в одному з харківських райуправлінь праці та соцзахисту населення. Однак на таку послугу батьки новонароджених дуже чекають.

“Я двічі особисто приходила до соцзабезу Київського району для оформлення допомоги. Першого разу виявилося, що зібрала не всі документи, а другий раз виявилась велика черга, а вдома чекало немовля”, – поскаржилася молода мама Марія Дробушко.

Джерело.

facebook