fbpx
Суспільство
“Не всі вчилися в українських школах”: в інституті краси Києва відреагували на мовний скандал

Не всі працівники Інституту краси Києва навчалися в україномовних школах.

Саме так його головний лікар Волощенко Інна Іванівна прокоментувала “Обозревателю” мовний скандал, який нещодавно виник у закладі.

Нагадаємо, фотограф Олександр Заклецький на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав пост про те, що адміністратор Інституту краси відмовилася заповнювати його амбулаторну картку державною мовою. Працівниця закладу пояснила це тим, що їй “по-русскі” зручніше.

Читайте також: Охоронець Яроша прострілив людині ноги за відмову сказати «Героям слава!»

За словами Волощенко, адміністраторка Олена Зубленко працює в інституті вже кілька років. Вона нещодавно втратила батька, тому, можливо, ключову роль під час обслуговування фотографа відіграли її емоції.

“Ця адміністратор розповіла мені, що була така претензія. Вона вибачається, що цього не зробила (не заповнила картку українською мовою. – Ред.). Їй на той момент було незручно. Вона працює вже декілька років… Але в неї був тяжкий період – нещодавно поховала свого батька. Трохи на емоціях”, – висловилася головлікар.

Читайте також: Відеохіт: дідусь з Польщі вивчив англійську мову заради зустрічі з онукою (відео)

Зубленко зазначила, що після такого випадку дирекція закладу зібрала всіх працівників і попросила обслуговувати клієнтів виключно українською, незважаючи на те, що заклад приватної форми власності, і що більшість персоналу навчалося в російськомовних школах.

“Не всі наші лікарі вільно спілкуються українською мовою, бо вчилися в російських школах. Але ми вважаємо, що потрібно вивчати державну мову. Ми після цього випадку зібрали співробітників, зокрема тих, які приїхали з Росії, і закликали вивчати мову країни, в якій вони проживають. Якщо з вами людина хоче спілкуватися українською – ви повинні нею і відповідати. Якщо не можете – будь ласка, знайдіть спеціаліста, який її обслужить”, – розповіла вона.

Як повідомляв “Обозреватель”, нещодавно журналістка Яніна Соколова розповіла про мовний конфлікт із продавцем ЦУМу, що взагалі не розуміла українську. Також вона зазначила, що жоден продавець ТЦ не спілкується державою мовою.

Читайте також: «Пішла геть звідси!» У Дніпрі вдову «кіборга» побили і виштовхали з магазину за українську мову

Джерело