fbpx
Суспільство
Непробивна каска, яку зробив маленький українець, сколихнула всю Україну

Секрет школяра не в матеріалі каски, а в особливості її поверхні.

12-річний учень школи №25 з Рівного Павло Стасюк винайшов надміцний шолом для військових. Секрет школяра не в матеріалі каски, а в особливості її поверхні.

Хлопець пропонує покрити каску невеликими пірамідками. Він навіть отримав патент на винахід і тепер шукає спонсора, щоб створити перший прототип для випробувань.

Поверхню старої радянської каски Павло покрив пластиліновими пірамідками правильної форми. Якщо їх зробити зі сталі або кевлара – шолом стримає будь-яку кулю і осколок. А секрет таїтися в простих законах фізики.

“Після рикошету від однієї сторони піраміди енергія кулі зменшується. Вона вдаряється в іншу піраміду і її імпульс стає настільки малим, що не пробиває каску”, – пояснює ідею школяр.

Над винаходом школяр працював майже два місяці і переміг на обласному конкурсі Малої академії наук. Науковий керівник Віктор Бернацький допоміг учневі отримати патент на каску. Вчений запевняє – при серійному виробництві шолом буде дешевше, ніж закордонні аналоги з кевлара:

“Вартість касок коливається в межах 3-4 тисяч гривень. Високу вартість кевларових шоломів можна пояснити тим, що вони зроблені з декількох шарів. Технологія складна, тому і дорога. А багатошарову структуру можна замінити пірамідками. Вони на себе візьмуть функцію основного захисту”, – розповів заслужений винахідник України, професор Рівненського гуманітарного університету Віктор Бернацький.

Перемогою в конкурсі винахідників Павло здивував однокласників і вчителів. Адже фізику вивчає тільки півроку, хоча проявляє неабиякий інтерес до точних наук.

“Він активний хлопчик, хоча поки з фізики отримує 8-9 балів. Подивимося, може перемога в конкурсі підвищить успішність Павла”,– каже учитель фізікі школи №25 Петро Буркалець.

Ідея школяра сподобалася і рівненським військовим. Запевняють, такі шоломи вкрай потрібні на передовій і шкодують, що поки модель не можуть перевірити в бою.

Читайте також: СТРІЛЯНИНА В ЦЕНТРІ КИЄВА: ПОЛІЦІЯ ПОВІДОМИЛА ПОДРОБИЦІ

“Ми в зоні бойових дій кожен шолом перед тим, як використовувати в бойових діях, завжди випробовували на полігонах і місцях дислокації. Винахід школяра дуже цікавий, хоча потрібно виготовити прототип і обстріляти з різної стрілецької зброї”, – підкреслив прес-офіцер оперативного командування “Захід” Віктор Шубец.

Саме тести покажуть, наскільки ідея ефективна. Якраз зараз юний винахідник і його керівник активно шукають спонсора для виготовлення першого зразка. Сподіваються, що після успішних випробувань розробка зацікавить Міністерство оборони.

Джерело.

facebook