fbpx
Економіка
Новорічний стіл подорожчав: три варіанти меню з цінами

Нинішній новорічний стіл подорожчав порівняно з торішнім, але набагато менше, ніж у минулому році, через сповільнену інфляцію. Традиційно ми даємо три варіанти меню: економний, стандартний і розкішний.

ЦІНИ. Як показав наш моніторинг, найбільше за рік подорожчав новорічний стіл у середньому ціновому сегменті — на 28%. Але все одно це вдвічі менше від зростання, що було рік тому. Найскромніший набір страв для новорічного застілля став дорожче приблизно на рівень прогнозованої на кінець року інфляції, або на 16% (було — на 66%). А от на найдорожче меню доведеться витратити на 22% більше, ніж рік тому (було — на 84%). Звичайно, в грошах “елітні” витрати збільшилися найбільше — майже на 10 тис. грн, що незрівнянно з сотнями гривень для більш скромного застілля. Але і у багатих є свої радощі — наприклад, устриці впали в ціні. За словами директора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, елітні товари в доларах навіть подешевшали, хоча в гривнях все одно подорожчали на 10-12%.

А ось українські продукти і алкоголь зросли в ціні більш ніж наполовину, насамперед це тверді сири і ковбаси вищого сорту, коньяк, шампанське. Причина — підвищення попиту через демократичні, порівняно з імпортними, ціни і зростання акцизів на спиртне.

НАРОД. Українці вже навчилися, не втрачаючи в якості, знаходити перед святом продукти за більш низькою ціною. “Сир, ковбасу, рибу беремо на ринку у перевіреного продавця, заощаджуючи до 10% вартості, цитрусові — тільки на знижки в супермаркетах. Грибами, соліннями і свіжими овочами, вирощеними на дачі, нас постачають батьки чоловіка”, — каже молода мама Ганна Колкова. “Купимо тільки символічну пляшку шампанського на всіх, а вино у нас домашнє”, — розповів нам менеджер Сергій Хорошулін.

Півень: зерно на стіл і табу на яйця

На думку астрологів, зустрічати рік Вогняного Півня з курятиною на столі, причому в будь-якому вигляді, неприпустимо, інакше горда запальна птиця буде “клювати” осоромлених “кулінарів” весь рік. Табу стосується і яєць, що входять до складу неодмінного новорічного олів’є. Сам стіл повинен бути найбільш яскравим.

Обов’язковий елемент на ньому — зелень і овочі. Півника порадують червоний і жовтий перець, зелена цибуля, яблука, цитрусові. А також приготовані зерно і боби, наприклад, пшоняна каша, хумус або гарнір з квасолі замість картоплі. Незайвою буде на столі і домашня випічка. Наприклад, пиріжки з різними начинками і булочки. До всього цього Півень буде прихильний.

Навколо ялинки і на стіл можна насипати трохи зерна або крупи. Одягтися найкраще в червоне або інші яскраві тони — від малинового до золотистого. А ось сірі, болотні, гірчичні, блідо-блакитні, жовто-зелені відтінки Півню за смаком не будуть. За це він не клюне, просто не помітить вас у такому вбранні, і удачі в наступному році не принесе.

Читайте також: У ЖИТОМИРІ КОПИ ВЛАШТУВАЛИ ДЕБОШ В КАФЕ І ПОГРОЖУВАЛИ ВІДВІДУВАЧАМ НОЖЕМ

Джерело.

Related Post

facebook