fbpx
Україна
Паспорт за день: наскільки швидко насправді можна отримати біометричний закордонний

“Постою за вас в черзі за біометричні паспортом”, – через ажіотаж навколо документів можна зустріти і такі оголошення. Скільки коштують послуги і хто заробляє на паспортної лихоманці?

На спеціальному сайті можна найняти людину, яка “потримає” місце в черзі. Година послуги – до 100 грн. Але деякі готові віддати і півтисячі.

“Починаючи з квітня цього року ми побачили зростання попиту на послугу. Зріс в три рази”, – розповідає технічний директор проекту Олександр Юр’єв.

Ще варіант – оформити біометричний закордонний паспорт за добу. Це пропонують з десяток сайтів. Ціни від 4 до 5 тисяч гривень. Однак ця схема незаконна і ризикована, застерігають юристи.

“Якщо це не аферисти, а реальні посередники, то в основному це знайомі працівників сервісного центру. Оскільки такі зв’язки ніхто не афішує, людина не може встановити справжність фірми, не може перевірити ліцензію”, – відзначає юрист Іван Ліберман.

Читайте також: БАТЬКИ ДІТЕЙ ЗАСТУПИЛИСЯ ЗА ВИХОВАТЕЛЬКУ ДИТСАДКА, ЯКА ВДАРИЛА 4-РІЧНУ ДИТИНУ

Офіційно гарантувати виготовлення паспорта за добу зараз неможливо, кажуть в міграційній службі. Багато даних для його оформлення досі зберігаються в паперових документах, а на їх перевірку йде багато часу.

“Поки всі громадяни України не будуть внесені до єдиного демографічного реєстру, визначити законом менший термін оформлення неможливо технічно”, – зазначає керівник прес-служби міграційної служби Сергій Гунько.

Отже, найкоротший офіційний термін виготовлення біометрії – три доби.

Джерело.

facebook