fbpx
Економіка
Пенсійну реформу відправили до Ради: головні нововведення, які торкнуться всіх українців

Уряд розробив законопроект про пенсійну реформу і вже направив узгоджений з президентом документ до Ради.

Якщо проект підтримає парламент, українці вже через десять років для отримання трудової пенсії повинні будуть напрацювати як мінімум 35 років стажу. Крім того, чиновники вирішили оцінювати кожен рік стажу по-новому, пише “Сегодня”.

Наразі кожен рік стажу при розрахунку пенсії множать на коефіцієнт 1,35. Уряд планує в рамках реформи знизити цей коефіцієнт до 1.

Експерти в сфері пенсійного забезпечення пояснюють: в результаті розмір пенсій для тих, хто ще не вийшов на заслужений відпочинок, знизиться як мінімум на 35%.

Якщо до 2028 року напрацювати тільки 30 років стажу, доведеться або купувати відсутній стаж, або працювати до 63 років. У презентації Кабміну йдеться про те, що 2028 року в 60 років на пенсію зможуть вийти тільки приблизно половина українців пенсійного віку.

40% вийдуть на заслужений відпочинок в 63 роки, 5% – в 65 років. Тим, хто допрацьовувати не хоче, пропонують купувати стаж – перший рік стоїть 16896 гривень.

Читайте також: В УКРАЇНІ РІЗКО ДЕШЕВШАЮТЬ НАФТОПРОДУКТИ: ЯКИМИ БУДУТЬ ЦІНИ

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман днями заявив про те, що про підвищення пенсійного віку в рамках реформи не йдеться. Однак, фактично, для половини українців пенсійний вік все-таки підвищили.

Тим, хто не мають право на пенсію за віком через брак стажу, покладена соціальна допомога в розмірі 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Після посилення вимог для отримання пенсії за віком, кількість “соціальних пенсіонерів” (отримують менше мінімальної пенсії), припускають експерти, може зрости в кілька разів.

Крім того, після проведення реформи податок для працюючих пенсіонерів в розмірі 15% скасують. Це нововведення торкнеться близько півмільйона українців.