fbpx
Світ
Перемир’я в Сирії закінчилося

Розбомбили колону, яка везла зерно і ліки, в обложені вже кілька років райони

Рівно тиждень офіційно протрималося перемир’я в Сирії, під час якого російські і західні бомбардувальники практично не проводили удари з повітря по наземних цілях на території цієї країни. Але в понеділок увечері під Алеппо була розбомблена автоколона з гуманітарною допомогою, яка була призначена для жителів районів, що знаходяться під контролем озброєної сирійської опозиції, куди роками не доходила допомога. Конвой був організований ООН і сирійським відділенням Червоного Півмісяця. За наявною інформацією, бомби потрапили в 18 з 31 вантажівки та пошкодили склад сирійського Червоного Півмісяця. Загинули 12 людей.

“Тут, біля складу сирійського Червоного Півмісяця, стояли 20 вантажівок із зерном, продовольством і медикаментами, памперсами і ковдрами. Сьогодні, 19 вересня 2016 року, о 19:30 вечора вертоліт сирійського режиму скинув сюди чотири бомби. Ми відзначили це місце, щоб машини швидкої допомоги вивезли поранених. Але після цього стався ще один удар”, – заявив AFP представник Центру громадянської оборони Сирії.

У зв’язку з тим, що сталося ООН оголосила про припинення відправки всіх гуманітарних конвоїв в Сирію. А саме доставка допомоги в обложені ось уже кілька років райони була ключовою частиною угоди про припинення бойових дій.

США висловили обурення у зв’язку з авіаударом, тим більше що колона мала всі відповідні дозвільні документи і всі сторони конфлікту, включаючи Росію і США, були попереджені про її переміщення. Офіційний представник Міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков заявив, що ні російська, ні сирійська авіація не наносила ніяких авіаударів по конвою ООН. “Маршрут пересування конвою проходив через території, підконтрольні бойовикам. Російським Центром примирення ворогуючих сторін в Сирії вчора здійснювалося його супровід безпілотними засобами до непідконтрольної владі території. Подальші переміщення конвою російською стороною не відслідковуються. Вся інформація про місцезнаходження автоколони була відома лише контролюючим ці райони бойовикам”, – підкреслив РИА “Новости” Конашенков.

Незадовго до авіаудару по конвою командування урядових сил Сирії оголосило про завершення дій режиму припинення вогню. У його зриві Дамаск звинуватив бойовиків. Але не виключено, що перемир’я було перервано через суботнє бомбардування винищувачами міжнародної коаліції позицій військ Сирії. Це, за версією Вашингтона, відбулося помилково, оскільки позиції сирійських військових дуже близько розташовані від позицій угруповання “Ісламська держава”. Тоді офіційно загинуло понад 60 військовослужбовців. Але, за непідтвердженою інформацією сирійської опозиції, серед загиблих опинилися і семеро інструкторів з РФ.

Під загрозою – взаємодія

Крім гуманітарного аспекту, США і РФ в рамках перемир’я повинні були налагодити обмін інформацією про позиції угруповань ІД і “Джебхат ан-Нусра”. Однак тепер і це виявилося під загрозою. Поклавши відповідальність за бомбардування по конвою ООН на владі Дамаска, Вашингтон заявив про можливий перегляд перспектив співпраці з РФ по Сирії. “Важливо, щоб російські контролювали Асада, який явно бомбить все без розбору, в тому числі і гуманітарні автоколони. Нам потрібно з’ясувати нинішню ситуацію і зробити висновки”, – заявив журналістам представник Держдепартаменту США.

У російському міноборони висловили своє невдоволення американцями. Зокрема тим, що США і угруповання сирійської опозиції не виконали жодну умову перемир’я, а загони помірної опозиції і “Джебхат ан-Нусра” не тільки не розділилися, але навіть злилися і готуються до спільних наступальних дій.

Читайте також: У мережі з’явилося відео моменту потужного вибуху в Нью-Йорку (відео)

Джерело

facebook