fbpx
Економіка
Плани Дніпра: реконструкції чекають міст, вокзал, парки і тротуари в центрі міста

На центральних тротуарах асфальт замінять плиткою.

Дніпровські чиновники обіцяють будівельний бум: в мерії намітили плани на наступний рік. У число амбітних проектів увійшли капітальний ремонт Центрального (“Нового”) моста через Дніпро, глобальна реконструкція Привокзальної площі та благоустрій парків. “Сегодня” з’ясувала, як найближчим часом може перетворитися місто.

Одним з головних проектів, реалізація якого запланована на 2017-ий, обіцяє стати великою ремонт Центрального мосту. Так, вже цього тижня повинен початися тендер на визначення підрядника робіт, визначена і вартість реконструкції – 178 млн грн. За ці гроші планують відремонтувати і укріпити опори конструкції, а також замінити балки, прогони, огорожі і асфальтове покриття. Крім того, в рамках реконструкції чиновники обіцяють порадувати і дніпровських любителів покрутити педалі, облаштувавши на мосту, який є головною сполучною ланкою між правобережною та лівобережною частинами міста, повноцінні велодоріжки. Роботи на об’єкті, відповідно до планів, повинні початися навесні, оскільки в холодну пору року проводити подібний ремонт практично неможливо, зазначають в мерії.

Ще один масштабний проект, який чекає городян в майбутньому році, – анонсована раніше глобальна реконструкція Привокзальної площі. Відзначимо, що спочатку почати роботи з модернізації “залізничних воріт міста” обіцяли цього року, проте в результаті терміни зрушили. “У цьому році ми заклали гроші на проектування, підготували ескізний проект-візуалізацію. Але його обговорення затяглося, адже у нас купа громадських, доводиться кожного вислухати – де він бачить дерево, а де бордюр, – розповідає про причини затримки заступника мера міста Михайло Лисенко. – У підсумку тільки зараз проект проходить містобудівна рада. До речі, в нього включено цікаве нововведення – трамваї тепер будуть зупинятися на проспекті Яворницького, а від Привокзальної площі до проспекту жителі будуть добиратися за допомогою траволаторів “.

Читайте також: УКРАЇНА-ТУРЕЧЧИНА: ЧИ ОТРИМАЄ КОМАНДА ШЕВЧЕНКА ДЕБЮТНУ ПЕРЕМОГУ

Приступлять в наступному році і до благоустрою парків. “У цьому році місто прийняло на баланс три парки – Володі Дубініна, Писаржевського і “Зеленого Гаю”. У наступному році два з них – Писаржевського і Дубініна – ми почнемо наводити в порядок”, – обіцяє голова постійної бюджетної комісії міськради Артем Хмільник. У той же час, за словами депутата, реконструкції двох центральних парків – ім. Лазаря Глоби і їм. Шевченка – найближчим часом чекати не варто, мовляв, проекти по їх благоустрою тільки розробляються, і лише навесні вони будуть передані до профільного міністерства, так що закласти гроші на їх оновлення в бюджет на наступний рік просто не встигнуть.

Разом з тим чиновники планують реалізувати і ряд дрібніших, але важливих для міста інфраструктурних проектів. Так, більш ніж на 50 вулицях в центрі відремонтують тротуари, замінивши асфальт плиткою і облаштувавши підземні контейнери для збору сміття. Крім того, на ж/м Лівобережний-3 побудують нові ливневки, а практично у всіх районах Дніпра проведуть ремонт внутрішньоквартальних доріг і теплотрас.

Джерело.

Related Post