fbpx
Суспільство
Платіжка на 2 тисячі за холодні батареї. У разі не сплати – арешт житла

Мешканці багатоповерхівки вже 10 років мерзнуть взимку, але сплачувати за відсутність тепла їх змушують вперше.

Потрапити в Книгу рекордів має всі шанси звичайна п’ятиповерхівка в місті Кам’янському, на Дніпропетровщині. За найнижчу температуру в квартирах – лише десять градусів, мешканцям надсилають найбільші рахунки – до трьох тисяч гривень на місяць. У разі несплати комунальники погрожують накласти арешт на квартири боржників.

Пан Іван показує квартиру, проживання в якій від початку опалювального сезону, стало для нього на вагу золота. Батареї холоднючі, електрообігрівач не вимикається, у кімнатах, наче в холодильнику. Але нараховують за таке тепло по-королівськи – 2027 грнивень.

У сусідній квартирі батареї обрізали комунальники, бо від льодяної води полопалися труби опалення. Без батарей мешканцям цієї квартири нарахували трохи менше, ніж сусідові – майже 1700 гривень.

Із холодними батареями пожильці цієї багатоповерхівки живуть майже десять років. Що таке тепло, кажуть, уже забули. Нагадують про нього лише рахунки. Рахунки за холодні батареї комунальники виставляють без перебільшення рекордні, майже сорок гривень за квадратний метр.

Минулі роки, кажуть люди, тепловики складали акти й фіксували відсутність тепла. Цього року сказали – це надто збитково.Тим, хто не сплатить, пригрозили арештом квартир.

Рішучим десантом мешканці прямують до теплопостачальної організації. Там кажуть, тепло на будинок дають. Куди градуси діваються відповісти не можуть. У житловій компанії, де опікуються трубами всередині дому, під натиском людей зізнаються, через що всі біди – неправильно виконана система центрального опалення.

Переробити її обіцяють тільки коли буде фінансування. Про перерахунок, кажуть, не йдеться. Мешканці у відчаї. Кажуть, у своєму заледенілому будинку проводитимуть майстер-класи “як вижити в екстремальних умовах”.

Читайте також: СЕРЙОЗНА АВАРІЯ НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ: ПЕРЕКИНУВСЯ МІКРОАВТОБУС З ПАСАЖИРАМИ

Джерело.

facebook